Vești bune: Șaisprezece sportivi români vor participa la Open-ul Bulgariei de tenis de masă

Redactor:
Radu Stroe
Vești bune: Șaisprezece sportivi români vor participa la Open-ul Bulgariei de tenis de masă
Federația Română de Tenis de Masă a anunțat că șaisprezece sportivi români vor lua parte la Open-ul Bulgariei de tenis de masă, care se va desfășura în perioada 13-18 august, la Panagyurishte.

Jucătorii români care vor participa atât la simplu, cât și la dublu sunt Irina Ciobanu, Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Daniela Dodean Monteiro, Bernadette Szocs, Elizabeta Samara, Ovidiu Ionescu, Adrian Crișan, Cristian Pletea, Rareș Șipoș, Alexandru Manole, Alin Spelbuș, Florin Spelbuș, Alexandru Cazacu, Paul Mladin și Cristian Chiriță.

Program

Simplu feminin:

*Bernadette Szocs și Eliza Samara sunt calificate în șaisprezecimi
Turul 1 preliminar:
Adina Diaconu – Sarah De Nutte (Luxemburg), marți, ora 10:30
Daniela Dodean Monteiro – Weishan Liu (China), mați, ora 11:20
Andreea Dragoman – Pauline Chasselin (Franța), marți, ora 13:00
Irina Ciobanu – Ana Tofant (Slovenia), marți, ora 13:00

Simplu masculin:

Turul 1 preliminar:
Alin Spelbuș – Denis Ivonin (Rusia), marți, ora 09:00
Florin Spelbuș – Jules Rolland (Franța), marți, ora 09:00
Alexandru Manole – Mikhail Paikov (Rusia), marți, ora 09:00
Cristian Chiriță – Hung-Chieh Chiang (Taipei), marți, ora 09:45

Turul 2 preliminar:

Adrian Crișan – Deni Kozul (Slovenia), marți, ora 13:50
Paul Mladin – Ovidiu Ionescu, marți, ora 13:50
Cristian Pletea – Miguel Vilchez (Spania), marți, ora 14:40
Alexandru Cazacu – Chien-An Chen (Taipei), marți, ora 16:20
Rareș Șipoș – Denislav Kodjabashev (Bulgaria), marți, ora 18:00

Dublu masculin:

Turul 1 preliminar:
Cristian Pletea/Rareș Șipoș – Anton Limonov/Yaroslav Zhmudenko (Ucraina), marți, ora 20:20
Alexandru Manole/Alin Spelbuș – Simon Arvidsson/Elias Ranefur (Suedia), marți, ora 19:40

Dublu feminin:

*Perechea Bernadette Szocs/Sofia Polcanova (Austria) e calificată în optimi
Turul 2 preliminar:
Eliza Samara/Daniela Dodean Monteiro – ???, miercuri, ora 14:10

Dublu mixt:

*Perechea Bernadette Szocs/Ovidiu Ionescu e calificată în optimi
Turul 1 preliminar:
Eliza Samara/Cristian Pletea – Tatiana Kukulkova/Alexander Valuch (Slovacia), miercuri, ora 09:00

 

Inchide