Gândul

Brăila: Un camion a CĂZUT de pe un pod direct pe calea ferată / Șoferul, dus de urgență la spital / Circulația trenurilor este blocată

Publicat: 18 10. 2023, 11:20
Otilia Serescu
Un camion a căzut de pe un pod direct pe calea ferată / Șoferul, dus de urgență la spital / Circulația trenurilor este blocată

Un camion a căzut de pe un pod din județul Brăila. Accidentul a avut loc miercuri, pe un drum național. În urma acestuia, tir-ul a aterizat pe calea ferată și a blocat circulația trenurilor.

Poliția Brăila transmite că accidentul a avut loc miercuri, la ora 6.05. Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făurei au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe podul situat între localitatea Surdila-Găiseanca și Surdila-Greci a avut loc un eveniment rutier.

Polițiștii au stabilit că „un bărbat de 66 de ani, din București, în timp ce conducea un autocamion, pe podul de trecere peste calea ferată situat pe DN2B în apropiere de localitatea Surdila-Găiseanca, ar fi pierdut controlul volanului, a rupt parapetul de protecție și a căzut de pe pod”.

Circulația feroviară este oprită

În cădere, autocamionul a lovit un stâlp care s-a rupt, motiv pentru care la fața locului intervin reprezentanți CFR, iar circulația feroviară este oprită.

Șoferul este rănit și a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale, transmite Mediafax.

Bărbatul care se afla la volanul camilionului nu a putut fi testat cu aparatul etilotest din cauza stării de sănătate, urmând a-i fi recoltate mostre biologice la spital în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei, au precizat polițiștii.

Anchetatorii continua cercetările și au deschis un dosar penal de vătămare corporală din culpă.

Sursa foto: Poliția Brăila

Articole recomandate
Anca Alexandrescu, revelația alegerilor. Este oficial, a obținut locul 2. Secretele celei care a îngenuncheat PSD-ul
🚨 Alegeri în București. Rezultate oficiale: Ciprian Ciucu este câștigător cu 36,18%, Anca Alexandrescu se clasează pe locul 2 iar Daniel Băluță (PSD) pe locul 3
Victor Ponta: „PSD ar trebui să dea afară USR-ul din coaliție sau să plece ei”
Elena Lasconi se bucură de victoria lui Ciucu: „O zi bună pentru democrație”
Ciprian Ciucu, primul mesaj pentru bucureșteni, după ce a devenit Primarul Capitalei: „Va fi proiectul vieții mele”
Marius Tucă analizează campania electorală pentru Primăria Capitalei: „Nu cred să fi văzut atâta apatie de când mă uit eu la alegeri”
Ciprian Ciucu aruncă bomba serii: „Nicușor Dan a votat cu Ana Ciceală”
UPDATE EXIT POLL 21.00: Ciprian Ciucu – 33% Daniel Băluță – 26,1%, Anca Alexandrescu – 20,3%, Cătălin Drulă – 12,6%, Ana Ciceală – 6%. Care este profilul alegătorilor
  • Ultima oră
  • Politică
  • Externe
  • Economic
  • Prețul apei în România
  • Cultură
  • Sport
  • Video
  • Evenimente
  • Marius Tucă Show
  • Ai Aflat! cu Ionuț Cristache
  • Altceva cu Adrian Artene
  • Cu Gândul la București
  • Gândul Green
  • Război în Ucraina
  • Comunicate
© 2025 Gândul, Toate drepturile rezervate.