Adrian Vornicu, despre postul cu APĂ și cu alimente hidratate: Eu, la nivel personal, recomand un post de 16 ore zilnic
Adrian Vornicu este un cercetător și autodidact, cu o vastă experiență în domeniul bioelectronicii și micro-nutriției. După ce a studiat în Franța, a decis să revină în România, unde continuă să împărtășească cunoștințele sale prin discursuri captivante, îmbinând informația științifică cu introspecții spirituale. Vornicu este un membru activ al comunității de bioelectronică și reprezintă Societatea Comosystems din Franța.
„Trebuie să țină postul, aici, fiecare, trebuie să-și consulte conștiința lui și poate un specialist care se ocupă de așa ceva. Există câteva locuri în România unde se ține postul mai mult de 7 zile în funcție de arderi metabolice, în funcție de ce vrea să obțină. Eu, la nivel personal, recomand acest post de 16 ore zilnic. Ai mâncat dimineață, ai mâncat după-amiază și până a doua zi, ai acele 16 ore în care ating între prima și a doua etapă, între 16 și cel de 18. Eu recomand un scut”.
Cercetătorul recomandă consumul de alimente bine hidratate.
„Dacă tu mănânci dimineața o salată cu miere, ai mâncat o masă. După amiaza, mănânci alimente care sunt predigerate. Eu, în general, evit proteina animală ca atare, animale bine hidratate, un ou, pește, poate chefir. În momentul când noi livrăm alimente bine hidratate și predigerate, folosind niște făină, reușesc să fac un post permanent. Eu dacă îi ofer organismului alimente predigerate, simple, atunci ești într-un post permanent”.
Podcastul poate fi urmărit integral pe canalul de YouTube „Altceva cu Adrian Artene”
Vezi și Adrian Vornicu: „Tot ce s-a curățat noaptea tu trebuie să elimini dimineața”
Conținutul ALTCEVA cu Adrian Artene poate fi urmărit și pe conturile de Facebook, Instagram, Tik Tok, dar și pe grupul de WhatsApp.