Astra, CALIFICATĂ în play-off-ul Europa League. Victorie URIAȘĂ la Giurgiu: 2-1 cu West Ham

Publicat: 06 08. 2015, 23:10

În tur, la Londra, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 2-2.

Joi, golurile Astrei au fost marcate de Budescu, în minutele 33 și 36, în timp ce pentru englezi a înscris Lanzini, în minutul 3.

0-1: Lanzini a primit un balon la marginea careului mare și l-a învins pe Lung cu un șut lângă bară.
1-1: Budescu a primit un balon în jumătatea adversă, a înaintat și a înscris cu un șut în forță de la 23 de metri.

2-1: William a pătruns în partea stângă, a centrat în careu și Budescu a marcat cu latul de la 12 metri.
Astra Giurgiu: Lung jr. – Queiros, Găman, Geraldo (Oros ’19), Junior Morais – Seto, Boldrin – Enache, Teixeira (Alibec ’67), William – Budescu (Lovin ’84). Antrenor: Marius Șumudică.

West Ham United: Randolph – Knoyle, Jenkinson, Henry, Page (Pike ’90+2) – Lanzini, Cullen, Poyet, Nolan – Lee (Brown ’80), Maiga. Antrenor: Slaven Bilici.
Cartonașe galbene: Junior Morais ’37, Alibec ’83, Lovin ’89 / Knoyle ’45, Henry ’49.

Arbitri: Paolo Valeri (central) – Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz (asistenți) – Carmine Russo (rezervă) – toți Italia.

Tragerea la sorți a meciurilor din play-off-ul Ligii Europa va avea loc vineri, de la ora 14.00.