„Chipciu, de când s-a accidentat, nu mai poate să-și revină. Intră la minge cu frică”

Publicat: 13 06. 2015, 23:57

This browser does not support the video element.

„Un meci prost”, a comentat sec Dumitru Dragomir, care a remarcat forma slabă a unor jucători.

„Chipciu, de când s-a accidentat, nu mai poate să-și revină. Intră la minge cu frică. Este o problemă psihică. De două ori s-a împiedicat. A vrut să o dea la pauză, s-a împiedicat. Nu e cel pe care-l știam noi”, a precizat Dumitru Dragomir.

Reprezentativa României a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susținut, sâmbătă, la Belfast, în compania selecționatei Irlandei de Nord, în etapa a șasea a grupei F de calificare la Campionatul European din 2016.

Debutantul Andone

La meciul de la Belfast, pentru naționala României a debutat și atacantul Florin Andone, care a intrat pe teren în minutul 72, în locul lui Claudiu Keșeru.

Irlanda de Nord: McGovern – C. McLaughlin, McAuley, J. Evans (Cathcart ’79), Brunt – Ward (C. Evans ’79), Norwood, Davis, Baird, Dallas – K. Lafferty. Selecționer: Michael O’Neill

România: Tătărușanu – Papp, Chiricheș, Grigore, Sepsi – Prepeliță, Pintilii – Torje, Maxim (Tamaș ’90), Chipciu (Stancu ’61) – Keșeru (Andone ’72). Selecționer: Anghel Iordănescu

Cartonașe galbene: Brunt ’50 / Pintilii ’29, Sepsi ’47, Torje ’78

Partida a fost arbitrată de o brigadă din Spania, cu Carlos Velasco Carballo la centru, ajutat de asistenții Roberto Alonso și Juan Yuste, de arbitrii adiționali Carlos Del Cerro și Santiago Jaime, și de al patrulea oficial Marcos Alvarez Moreno.