Simona Halep-Caroline Wozniacki 5-7, 7-5, 2-6, în semifinale la Stuttgart, LIVE. Un meci extraordinar din toate punctele de vedere

Publicat: 25 04. 2015, 17:42

Simona Halep – Caroline Wozniacki 5-7, 7-5, 2-6

2-6 Caroline merge în finală, după un meci extraordinar din toate punctele de vedere. Simona Halep a câștigat multe puncte spectaculoase.

2-5 Halep reușește un break. A fost unul dintre cele mai disputate game-uri ale meciului, care se apropie de 3 ore.

1-5: Încă un break făcut de Wozniacki, care se desprinde decisiv. Simona nu pare că mai poate ține pasul

1-4 Probleme pentru Halep, care nu reușește să oprească avansul lui Wozniacki

1-3 Sportiva daneză reușește break-ul și se distanțează

1-2: Wozniacki își face serviciul și trece din nou în avantaj

1-1: Game Halep. Sportiva noastră nu i-a dat nici o șansă danezei în acest game

0-1: Wozniacki rezistă și salvează 3 mingi de break, iar apoi reușește să își câștige serviciul

Simona Halep – Caroline Wozniacki 5-7, 7-5

7-5 Halep ia setul și rămâne în joc

6-5  Simona Halep ia break-ul și are șansa să restabilească egalitatea la seturi, pornind următorul game și pe propriul serviciu.

5-5 Halep rezistă și continuă partida. Wozniacki a avut o minge de meci

5-4 Adversara lui Halep își câștigă serviciul și este la un game de victorie și finală

4-4 Wozniacki își continuă revenirea și egalează

4-3 Game câștigat la zero de Wozniacki

4-2 Simona Halep își câștigă serviciul și se distanțează din nou

3-2 Wozniacki revine în joc. Halep a avut două mingi de break, dar nu a reușit transformarea lor

3-1 Vine rândul lui Wozniacki să facă un break

3-0 Cu puțină șansă, Halep face un nou break. Joacă mult mai bine ca în primul set

2-0 Halep se distanțează de Caroline Wozniacki, după un game câștigat la zero

1-0 Simona Halep începe bine al doilea set și reușește primul său break în aceast meci

Simona Halep – Caroline Wozniacki 5-7

5-7 Halep servește pentru a rămâne în joc, însă nu reușește s-o oprească pe Caroline Wozniacki să-și adjudece primul set.

5-6 Caroline Wozniacki își câștigă din nou serviciul. Ambele sportive au crescut ritmul, iar această semifinală seamănă mai mult cu o finală. A trecut o oră de joc intens și nu s-a terminat primul set

5-5 Este un meci dificil pentru ambele sportive

4-5 Caroline Wozniacki este la un pas de set

4-4 Halep reușește să câștige game-ul cu un lung de linie senzațional

3-4 Caroline Wozniacki ia din nou conducerea

3-3 Halep readuce egalitatea. La cum decurge jocul, va fi foarte greu ca una dintre sportive să se desprindă

3-2 Caroline Wozniacki nu a cedat niciodată serviciul de la începutul meciului. Jocul are un ritm intens, însă niciun punct pana acum n-a fost scurt.

2-2 Halep revine neașteptat de repede, având în vedere cum s-au derulat primele trei game-uri

1-2 Caroline Wozniacki își câștigă serviciul. Halep a luptat pentru fiecare minge

1-1 Halep restabilește egalitatea, însă cu difucultăți

Simona Halep – Caroline Wozniacki 0-1. Servește Wozniacki. Primul game a fost intens disputat de cele două sportive.

Meciul a început

Simona Halep-Caroline Wozniacki este LIVE în semifinalele turneului de la Stuttgart, sâmbătă, 25 aprilie.

Jucătoarea Simona Halep, cap de serie numărul 2 și locul 3 WTA, va juca, sâmbătă, de la ora 14.30, împotriva sportivei daneze Caroline Wozniacki, locul 5 WTA și cap de serie numărul 4, în semifinalele turneului de categorie Premier de la Stuttgart.

Simona Halep și Wozniacki se vor întâlni în semifinale după ce daneza, locul 5 WTA și cap de serie numărul 4, a învins-o, vineri, cu scorul de 6-0, 6-3, pe spaniola Carla Suarez Navarro, locul 10 WTA și cap de serie numărul 8.

Simona Halep, cap de serie numărul 2, a trecut, tot vineri, cu scorul de 6-4, 6-4, de italianca Sara Errani, locul 15 WTA.

Wozniacki a mai eliminat-o la acest turneu pe Lucie Safarova din Cehia, locul 13 WTA, cu scorul de 7-6 (5), 6-1, după o oră și 21 de minute de joc.

Ultimul meci dintre Simona Halep și Wozniacki a avut loc în semifinalele turneului de la Dubai, când românca s-a impus cu scorul de 2-6, 6-1, 6-1. Anterior, Simona Halep și Caroline Wozniacki au mai fost adversare de două ori. Wozniacki a învins-o pe Halep cu scorul de 6-2, 6-3, în optimi la Dubai, în 2012, iar românca s-a impus în fața sportivei daneze în semifinale la New Haven, în 2013, scor 6-2, 7-5.