CHELSEA – STEAUA LIVE în optimile UEFA EUROPA LEAGUE 2012-2013. CHELSEA – STEAUA pleacă de la 0-1, după golul lui Raul Rusescu de pe Național Arena. VIDEO

Publicat: 14 03. 2013, 14:57
Actualizat: 29 07. 2014, 18:34

CHELSEA – STEAUA, meciul care o poate duce pe STEAUA în sferturile UEFA EUROPA LEAGUE 2012-2013, va fi LIVE joi seară, de la ora 22.05. CHELSEA – STEAUA pleacă de la scorul de 0-1, după ce în tur STEAUA a învins-o pe CHELSEA prin golul marcat de Raul Rusescu din penalty.

CHELSEA – STEAUA, returul optimilor UEFA EUROPA LEAGUE 2012-2013, e meciul în care STEAUA trebuie să câștige, să facă egal sau să piardă la un gol diferență, cu gol marcat, pentru a ajunge în sferturi.

Iată mai jos ECHIPELE PROBABILE la CHELSEA STEAUA, care va fi LIVE joi la 22.05:

STEAUA: Tătărușanu – Râpă, Chiricheș, Szukala, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Adi Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu

CHELSEA: Cech – Ivanovic, Terry, Luiz, Bertrand – Obi Mikel, Lampard, Mata, Oscar, Hazard – Torres.

În weekendul dintre STEAUA – CHELSEA și CHELSEA – STEAUA, STEAUA a câștigat cu 4-3 deplasarea de la Ceahlăul, din Liga I, în timp ce CHELSEA a revenit de la 0-2 și a terminat la egalitate cu Manchester United, în sferturile Cupei Angliei.

Dacă trece de CHELSEA, STEAUA își va afla vineri adversarul din sferturile UEFA EUROPA LEAGUE 2012-2013, la TRAGEREA LA SORȚI care va avea loc la Nyon.