Prima pagină » Știri externe » O româncă a fost ucisă, iar fiul ei este în moarte cerebrală după un atac armat produs în Italia

O româncă a fost ucisă, iar fiul ei este în moarte cerebrală după un atac armat produs în Italia

O româncă a fost ucisă, iar fiul ei este în moarte cerebrală după un atac armat produs în Italia
O româncă a murit, iar fiul ei este în moarte cerebrală după un atac armat comis de un italian cu probleme psihice, în apropiere de Roma, informează presa italiană.

O româncă a murit, iar fiul ei este în moarte cerebrală după un atac armat comis de un italian cu probleme psihice, în apropiere de Roma, informează presa italiană.

Atacul armat a avut loc în localitatea Borgo Montella, situată în provincia italiană Latina, în apropiere de Roma, scrie La Repubblica.

Roberto Zanier, un bărbat în vârstă de 35 de ani care suferă de depresie profundă, și-a împușcat mama în vârstă de 68 de ani, Norina Londero, în timp ce aceasta dormea. După ce a fost prins, tânărul le-a explicat anchetatorilor că a vrut să o scape de „sfârșitul lumii”. Deși era ora 5.00 dimineața, italianul a mers la o casă aparținând familiei sale, pentru a cere chiria unei familii de români. Acolo a împușcat-o mortal pe românca Elena T., în vârstă de 44 de ani, și pe fiul acesteia, în vârstă de 21 de ani, transportat în stare gravă la spital. Criminalul a încercat să mai omoare o femeie, dar arma pe care o avea se pare că s-a blocat.

După atac, italianul de 35 de ani a fugit cu o mașină, fiind localizat și capturat, după o urmărire de câteva ore, în zona litoralului.

Potrivit site-ului Latina24Ore.it, tânărul român rănit grav în atac, Andrei Gabriel B., este în moarte cerebrală.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Noul LUX al weekendului: să nu te deranjeze nimeni și să citești pe bani
Digi24
Unde a dispărut șefa băncii centrale a Rusiei, care a transformat țara într-o fortăreață financiară: O posibilă „schimbare seismică”
Cancan.ro
Șoferii de peste 68 de ani NU mai au voie să urce la volan. Mulți români sunt afectați
Prosport.ro
FOTO. Imagini incendiare: apariție răvășitoare a brunetei care a înnebunit mapamondul
Adevarul
Costul crizei guvernamentale. Florin Cîţu: „România se împrumută mai scump decât țări care au un rating mai slab. Piața ți-a dat acest verdict de mai multe ori”
Mediafax
Orașele nu mai LUPTĂ pentru turiști. Noua competiție se dă pentru experiențe
Click
Mihaela Tatu, detalii rare despre fostul soț și fiica lor. Cu ce se ocupă Ioana astăzi. „A construit o poveste în jurul meu”
Digi24
„Nu este bine.” Guvernul de la Moscova susține că sunt prea mulți ruși cu studii superioare. Ce probleme invocă
Cancan.ro
O însoțitoare de zbor îl dă de gol pe Traian Băsescu. Ce ar fi făcut în avion
Ce se întâmplă doctore
Diana Munteanu a încins internetul la 47 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
BT Leasing scoate la vânzare vehicule recuperate. Prețurile pornesc de la 1.500 Euro
Descopera.ro
Poporul care nu a avut războaie timp de 1.000 de ani
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – O să-i zic nevestei tale că te culci cu secretara!
Descopera.ro
Pentru prima dată în istorie, fizicienii au obținut „aleatorismul perfect”