Prima pagină » Știri » Opt răniți, după ce un autobuz și o mașină s-au ciocnit în București

Opt răniți, după ce un autobuz și o mașină s-au ciocnit în București

Opt răniți, după ce un autobuz și o mașină s-au ciocnit în București
Un accident a avut loc, luni, în centrul Capitalei, în apropierea Palatului Parlamentului, implicate fiind un autobuz RATB și un autoturism, în urma impactului opt călători fiind răniți ușor, anunță oficiali ai Brigăzii Rutiere și din cadrul ISU.

Accidentul s-a produs pe strada Doctor Nicolae Staicovici, în apropierea de gardul Palatului Parlamentului, cu puțin înainte de ora 14.00, au declarat oficiali din cadrul Brigăzii Rutiere a Capitalei pentru MEDIAFAX. În accident au fost implicate un autobuz RATB de pe linia 385 și un autoturism, șoferul acestuia din urmă nepăstrând distanța regulamentară, au precizat sursele citate.

În urma impactului, opt persoane au fost rănite ușor, cinci dintre acestea fiind transportate la spital, au declarat reprezentanți ISU București-Ilfov pentru MEDIAFAX. Aceștia susțin că victimele au fost transportate la Spitalul Universitar, la Bagdasar-Arseni și respectiv Floreasca, cu diferite traumatisme la coloană, gleznă ori în zona capului. Sursele citate confirmă că toate persoanele rănite erau pasageri în autobuzul de pe linia 385.

Potrivit oficialilor de la Brigada Rutieră, traficul în zona producerii accidentului nu a fost blocat.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Greșelile care îți GOLESC portofelul la supermarket. Cum să cheltuiești MAI PUȚIN la cumpărături
Digi24
Cât de mulțumit a fost ministrul Radu Miruță de răspunsul Ucrainei privind drona explodată la Constanța. „Este absolut legitim”
Cancan.ro
A murit Eugen Olariu! Avea doar 49 de ani
Prosport.ro
Imagini unice: Gigi Becali, în șlapi, discută cu preoții cărora le-a dat un Bentley de peste 300.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Durerea părinților adolescentei care a cerut să fie eutanasiată la 16 ani: „Se simțea într-o gaură neagră”
Mediafax
GAFĂ diplomatică: premierul unei SUPERPUTERI a primit un premiu inventat
Click
Locul din România pe care Dan Negru îl recomandă tuturor. Are o istorie aparte: „Mi-ar fi plăcut să fie plin de turiști”
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Furtuni, grindină și vijelii în mai multe județe din România
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! Cântăreața a trecut printr-o transformare uluitoare din cauza operațiilor estetice
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii recomandă această Dacia Duster la mâna a doua: Are tracțiune 4×4 și costă mai puțin de 6.000 de euro
Descopera.ro
Descoperire majoră! Istoria umanității va fi rescrisă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Un virus transmis de țânțari care afectează creierul se răspândește mai repede decât de obicei