Prima pagină » Știri » Ultimele imagini cu Cristina Țopescu în viață! A fost văzută la un marș pe 22 decembrie: „Era așa de frumoasă!” – FOTO

Ultimele imagini cu Cristina Țopescu în viață! A fost văzută la un marș pe 22 decembrie: „Era așa de frumoasă!” – FOTO

Ultimele imagini cu Cristina Țopescu în viață! A fost văzută la un marș pe 22 decembrie: „Era așa de frumoasă!
Cristina Țopescu a fost văzută ultima oară aproape cu o olună înainte de a muri, pe 22 decembrie, la un marș în memoria eroilor Revoluției și a fost fotografiată de Mihaela Chiripuci.

Cristina Țopescu a fost la rândul ei victima regimului comunist după ce tatăl ei a intrat în dizgrația sistemului. Jurnalista a și fost incarcerată în 1989 și a fost eliberată cu două zile înainte de începerea Revoluției.

„Pe 22 Decembrie am fotografiat-o la marșul în memoria eroilor revoluției, în momentul când Camelia o intervieva – cred că sunt ultimele fotografii publice cu ea în viață. Am prins o frântură din discuție, era emoționată că va citi o parte din lista eroilor morți. Era frumoasă și vie, am remarcat-o imediat în mulțime. Monarhistă veritabilă, din familie și din convingere, realizatoarea unui emoționant interviu cu Majestățile Sale Regele Mihai I și Regina Ana (documentarul «Regele Mihai, Nimic fără Dumnezeu» pe care l-am postat mai jos) , Cristina Țopescu a fost răsplătită și decorată cu Medalia Regele Mihai I pentru Loialitate pe data de 25 Iunie 2012.

Anul acesta ar fi împlinit 60 de ani. Cred că sufletul ei marcat de neputința de a face mai mult pentru oameni și pentru animăluțele fără adăpost pe care le iubea enorm, va fi iertat… 😞, a scris pe Facebook Mihaela Chiripuci, cea care a și postat ultimele fotografii cu Cristina Țopescu în viață, făcute pe 22 decembrie.

Jurnalista Cristina Țopescu a murit, ea fiind găsită duminică seară de polițiști în casa sa din orașul Otopeni.

Cristina Țopescu s-a născut la Oradea, în 1960 (avea 59 de ani). A fost fiica lui Cristian Țopescu, celebru comentator sportiv. A intrat în lumea televiziunii în perioada 1870-1979, când a apărut în emisiuni pentru copii. A absolvit facultatea de Limbi Străine din București.

Cunoscută ca prezentatoare de televiziune, în 2013 a devenit membră a PSD, în acel moment a încetat colaborarea cu televiziunea Prima Tv pentru care prezenta „Focus”, principala emisiune de știri a televiziunii.

Din 2013 a fost la Antena 3, însă a anunțat că se retrage de la postul de televiziune în 2017, invocând motive personale.

Sursă FOTO: Mihaela Chiripuci / Facebook

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni