Prima pagină » Știri » Pitești: Un bărbat care lucra la reţeaua de canalizare a murit după ce a fost prins sub un mal de pământ

Pitești: Un bărbat care lucra la reţeaua de canalizare a murit după ce a fost prins sub un mal de pământ

Un muncitor care lucra la o canalizare în Pitești, județul Argeș, a murit, marți, după ce un mal de pământ s-a surpat peste el.

Bărbatul avea 43 de ani și era angajat la o firmă care executa lucrări de canalizare lângă un supermarket care se construiește la Pitești.

Era singur în zona respectivă și se afla la o adâncime de peste 2 metri, în șanț. La un moment dat malul de pământ, neasigurat fiind, s-a surpat sub greutatea unui buldoexcavator care trecea pe stradă.

Pământul l-a acoperit pe bărbat până la piept. Putea respira, însă greutatea pământului i-a strivit corpul.

Mai multe echipaje de la pompieri s-au chinuit să-l scoată și după aproximativ o oră l-au eliberat din strânsoare.

Un echipaj de terapie intensivă mobilă l-a preluat și l-a dus la spital, însă bărbatul a murit. Inspectoratul Teritorial de Muncă Arges și poliția au deschis anchete în acest caz.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
ANALIZĂ. Nicușor Dan nu a mai desemnat un premier de 29 de zile. Ce spun juriștii și deciziile CCR
Digi24
„Răzbunarea va fi inevitabilă”. Părintele motoarelor rachetelor strategice rusești a fost lichidat de forțele speciale ucrainene
Cancan.ro
Codruța Filip l-a lovit pe Valentin Sanfira, iar Antena 1 a difuzat imaginile
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV, imagini incendiare pe bancheta unui taxi
Adevarul
„Mai bine pierdem banii din PNRR”. Profesorii avertizează că școlile ar putea rămâne fără diriginți
Mediafax
ȘOCANT! Șase beri îl pot lăsa fără un AVION de 95.000 DE DOLARI! Povestea de la Curtea Supremă a SUA
Click
Dragoș Bucur, în mijlocul unui scandal cu vecinii de la țară. Ce s-a întâmplat: „O să avem de-a face”
Digi24
Proteste de amploare la Kiev. Ucrainenii îi dau termen lui Zelenski până vineri
Cancan.ro
Jador, ținta unei înscenări ca în filme! Organizatorul ar fi orchestrat totul: 'Voiau să cânt forțat. Și bătut, și fără bani!'
Ce se întâmplă doctore
Cine este Ester Expósito? Actrița despre care se spune că ar avea o relație cu Kylian Mbappé
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ford lansează două noi ediții pentru SUV-ul produs la CRAIOVA. Noutățile gamei PUMA
Descopera.ro
Câți copaci există pe Pământ?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Aseară, nevastă-mea s-a îmbrăcat în polițistă!
Descopera.ro
Cum poți dormi mai bine în timpul caniculei?