Prima pagină » Actualitate » Peter Imre a murit la 60 de ani! Ginerele lui Teodor Meleșcanu s-a stins din viață vineri seară!

Peter Imre a murit la 60 de ani! Ginerele lui Teodor Meleșcanu s-a stins din viață vineri seară!

Peter Imre a murit la 60 de ani! Ginerele lui Teodor Meleșcanu s-a stins din viață vineri seară!
Peter Imre a murit!

Omul de afaceri Peter Imre a murit la vârsta de 60 de ani. Potrivit CANCAN, decesul omului de afaceri și analist financiar a fost declarat vineri seară.

Peter Imre se născuse pe data de 27 februarie 1962 la Zalău, județul Sălaj. Regretatul om de afaceri a absolvit Facultatea de Agronomie, fiind – așa cum afirma – unul dintre cei mai buni la materia ”Mecanizare agricolă”. După Facultate, Peter Imre a cunoscut un client al companiei Marlboro și a devenit – pentru 3 ani – responsabilul pentru Formula 1 din partea acestei firme.

Peter Imre a murit. El a condus compania Philip Morris în Romania și în Bulgaria

Ulterior, Peter Imre și-a început cariera în anul 1989 în cadrul filialei Philip Morris din Ungaria pentru ca, mai apoi, să ocupe poziția de consultant pentru Philip Morris Romania (1990-1994), director de vânzări Kraft Jacobs Suchard și director de vânzări și marketing în cadrul aceleași companii, pe atunci parte din Philip Morris Romania (1994-1997).

Începând cu anul 1997 și până în 2006 a ocupat funcția de director Corporate Affairs Philip Morris Romania, iar din 2006 a fost director Corporate Affairs Philip Morris în Romania și în Bulgaria.

Peter Imre a publicat, în anul 2005, cartea ”La restaurant cu Peter Imre”. El era căsătorit cu Marina Meleșcanu, fiica fostului ministru de Externe, Teodor Meleșcanu, cea despre care spunea că ”a fost prima femeie mai interesată să mă facă pe mine fericit, decât să fie ea fericită”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rezultate oficiale alegeri București 2025. Ciprian Ciucu și Anca Alexandrescu conduc la numărul de voturi
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe