Prima pagină » Actualitate » Ana Morodan, primul MESAJ după o lungă absență în mediul online: „Mă duc să mai fac o meditație până plec la terapie. Pe jos!”

Ana Morodan, primul MESAJ după o lungă absență în mediul online: „Mă duc să mai fac o meditație până plec la terapie. Pe jos!”

Ana Morodan, primul MESAJ după o lungă absență în mediul online: „Mă duc să mai fac o meditație până plec la terapie. Pe jos!”
Ana Morodan, reținută după ce a fost prinsă beată și drogată la volan

Ana Morodan, celebra influenceriță, supranumită și „contesa digitală”, a revenit pe Instagram cu o postare în care explică ce a făcut în această perioadă, de la cine a primit  ajutor și cum trece peste situația în care se află.

Mesajul său vine la aproape o lună de când a produs un accident de circulație și a fost prinsă conducând cu permisul suspendat, sub influența alcoolului și a unor substanțe psihoactive.

Atunci, ea a publicat un mesaj prin care a explicat incidentul petrecut în trafic, apoi a stat departe de rețelele de socializare.

Iată mesajul integral scris de Ana Morodan pe Instagram

„În ultimele săptămâni am primit cele mai bune lecții de la viață. Am primit noroc cu carul, gesturi frumoase, gânduri și vorbe minunate. Am primit dragostea familiei mele de prieteni, când nu credeam că e posibil să ai așa ceva fără legături de sânge.

Am primit o rețea invizibilă de oameni care au avut grijă de mine, am primit critici sănătoase, sfaturi blânde și încrederea că oamenii sunt buni. Până mă fac bine, decid ce vreau să fac și adun energie și cap de planuri și construcție bună și frumoasă, vă dau și eu ce pot acum: un wall de media socială.

Suntem pe Insta și pe Facebook o comunitate de vreo 600.000 de oameni foarte mișto, pe bune. Știu că printre voi sunt oameni care au afaceri, visuri și construcții de mărci personale, comerciale sau proiecte sociale și de fapte bune.

Vă dau wall-ul meu, pe rând, să vă comunicați aici mesajele și poate că așa sunt de ajutor să accelerați un pic ce aveți de construit. Trimiteți-mi pe DM sau pe mail ce vreți și cum vreți să promovați și va dăruiesc prezența pe wall-urile mele de social media. Astfel, aflăm toți despre ce lucruri faine vreți să faceți. Aștept, vă mulțumesc și mă duc să mai fac o meditație până plec la terapie. Pe jos! #Pusipa, da’ m-am întors în viața mea!”.

În data de 28 martie, Ana Morodan a produs un accident, după ce nu a oprit la semnalele polițiștilor, și i-a fost reținut permisul. Apoi, în cursul serii, a fost oprită din nou în trafic și, în urma testării, s-a stabilit că aceasta consumase alcool, dar s-ar fi aflat și sub influența unor substanțe psihoactive.

Ana Morodan a petrecut 24 de ore în arest, ulterior fiind plasată sub control judiciar pentru 60 de zile și este cercetată în trei dosare penale.

Vă recomandăm și:

Mediafax
Există posibilitatea ca TVA să crească din nou? Răspunsul premierului Bolojan
Digi24
Horațiu Moldovan, președintele CNAS, despre cei care plătesc asigurare, dar care nu beneficiază de tratamente: E ca RCA la mașină
Cancan.ro
ALERTĂ la 40 de km de granița cu România! Patru oameni au murit: 'Ne-am ascuns! A fost tragic'
Prosport.ro
Nici că-i pasă de gura lumii. Georgina a postat imagini din vacanța cu Cristiano Ronaldo, la câteva zile după scandalul absenței de la funeraliile lui Diogo Jota
Adevarul
De ce în România judecătorii se pensionează la 48 de ani. Cine au fost „băieții deștepți” care au dat legea și ce motive au avut
Mediafax
Bolojan, realist în privința deficitului bugetar: 'Nu va putea coborî la 7% în 2025'
Click
Nutriționiștii avertizează, după decesul lui Mihai Leu. Cum prevenim cancerul de colon, care sunt alimentele-otravă? Trucul lui Dorel Vișan: „Bei cana asta, pe parcursul zilei, puțin câte puțin”
Wowbiz
Mama tinerei ucisă în Mureș face declarații tulburătoare! Modul înfiorător în care Anda a fost lăsată fără viață de bărbatul de care încerca să scape de luni întregi: „L-am implorat să se oprească”. Criminalul, dat în urmărire națională
Antena 3
Supermodelul Brooks Nader s-a dus la cină cu Lauren Sanchez îmbrăcată într-o bluză complet transparentă, fără sutien
Digi24
Statele Unite au un plan de a crește milioane de muște și de a le arunca din avioane. Iată de ce
Cancan.ro
NU E O GLUMĂ! Cât costă o cameră la Iaki, hotelul lui Gică Hagi din Mamaia Nord, în iulie 2025
Ce se întâmplă doctore
O mai recunoști? Astăzi este cunoscută de toată lumea și a fost căsătorită cu un artist de renume! Imagini rare din tinerețea ei
observatornews.ro
EXCLUSIV. Reacţia lui Selly după ce un copil a fost îndemnat de un artist să sară de pe scenă, la Beach Please
StirileKanalD
Ce a spus presupusul criminal al Andei unor oameni, pe stradă. Declarații înfiorătoare: "A spus că are treabă cu..." Unde a fost văzut la cinci zile de la crimă
KanalD
Un bărbat a fost găsit în stare avansată de mumificare, într-un apartament din Brașov! Executorul judecătoresc a făcut descoperirea macabră
Ciao.ro
Divele din România care au atras toate privirile cu cele mai îndrăznețe ţinute! Imagini de colecție
Promotor.ro
Bigster-ul pe care românii nu îl primesc! Are sistem audio Harman Kardon și piele albatră - FOTO
Descopera.ro
Specia din Insulele Galapagos care pare să EVOLUEZE în sens INVERS
Capital.ro
Tragedie națională. Am pierdut actrița inimilor noastre. Au găsit-o moartă în casă: „Fie ca acum să ai pace”
Evz.ro
Cum să mănânci un burger fără să te murdărești. Trucul marilor bucătari
A1
Gabriela Prisăcariu, amintiri de la prima defilare pentru Cătălin Botezatu: „Eram doar o fetiță timidă”. Cum se înțeleg acum
Stirile Kanal D
VIDEO Ea este Luiza, mămica de 24 de ani care a murit după ce a născut prin cezariană. Și-a ținut băiețelul în brațe și s-a stins. Mai avea două fetițe gemene acasă: "Când a operat-o, i l-a dat de l-a văzut și l-a pupat"
Kfetele
Cercetările au continuat și s-au făcut noi descoperiri cu privire la posibilă cauză care a dus la accidentul aviatic din India! Ce s-a întâmplat, de fapt?
RadioImpuls
Destroy Lonely nu va mai cânta niciodată la Beach, Please! Reacția organizatorilor după ce un băiat de 15 ani a ajuns la ATI din cauza artistului. Selly: „De azi, niciun participant nu mai are acces pe scenă”
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă se întoarce trist dintr-o țară exotică: – Am vrut fată, nu băiat!
Descopera.ro
Acum 130.000 de ani, neanderthalienii refoloseau oasele de leu de peșteră drept „unelte multifuncționale”