Prima pagină » Diverse » Anunț ilar într-o agenție LOTO din România: „Cine fură pixul…”

Anunț ilar într-o agenție LOTO din România: „Cine fură pixul…”

Anunț ilar într-o agenție LOTO din România: „Cine fură pixul...”

Un anunț de-a dreptul ilar apărut într-o agenție loto din România face deliciul utilizatorilor de rețele sociale.

Probabil exasperați de faptul că oamenii care vin să completeze bilete fură pixurile puse la dispoziție pentru acest lucru, sau doar pleacă cu ele, din obișnuință, fără intenție rea, angajații au luat o decizie cel puțin interesantă.

Și cum românul se teme de „blesteme” (sau cel puțin preferă să stea cât mai departe de ele), angajații agenției au lăsat un mesaj pe cât de creativ, pe atât de amuzant.

„Cine fură pixul nu câștigă la Loto”, scrie în acest mesaj.

Sursa foto: Facebook

Sursa foto: Facebook

Nu știm dacă mesajul a dat roade, dar din imagine putem observa că pixul este, cel puțin momentan, la locul lui.

Un român din Spania, muncitor pe șantier, a câștigat o sumă uriașă la LOTO. „Pot să plec liniștit în România”

Un român din Viveiro, Spania, a câștigat o sumă mare de bani la loteria de Anul Nou, cu un bilet achiziționat de la un bar local, numit Luar.

Fericitul câștigător, numit doar cu inițialele, M.T.P., muncitor în construcții, nu a ezitat după ce a aflat marea veste și s-a întors la local pentru a sărbători.

Despre premiul de 200.000 de euro, românul a spus că îl va folosi pentru a-și acoperi cheltuielile curente și pentru a-și permite unele plăceri, scrie La Voz de Galicia.

Biletul românului a avut o singură combinație câștigătoare vândută la bar, ceea ce i-a adus satisfacție și patronului, Jacobo Basanta Labayen.

El a spus că se bucură mereu când oamenii câștigă premii, deoarece își pot îndeplini visurile. Citește mai mult…

Sursa foto: Facebook

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni