Prima pagină » Actualitate » Digi RCS-RDS România a făcut anunțul oficial. Toți abonații la telefonie mobilă sunt vizați

Digi RCS-RDS România a făcut anunțul oficial. Toți abonații la telefonie mobilă sunt vizați

Ruxandra Radulescu
Digi RCS-RDS România a făcut anunțul oficial. Toți abonații la telefonie mobilă sunt vizați

Potrivit statisticilor de la 20 ianuarie 2025, Digi RCS-RDS este lider detașat la numărul de clienți care s-au portat către această companie în 2024. Astfel, anul trecut, Digi RCS-RDS au înregistrat 726.428 de clienți noi în rețeaua mobilă. Compania a anunțat planurile pentru anul în curs. 

Din 2008 până în prezent, DIGI 24 a înregistrat peste 5,2 milioane de noi clienți, preluați de la companiile competitoare, iar 2,3 milioane de numere au fost transferate în ultimii 3 ani.

Încă de la început, Digi RCS-RDS s-a remarcat prin calitatea serviciilor și un plan de tarifare stabil și corect, fapt ce a plasat compania pe primul loc în perioada ianuarie – decembrie 2024, cu 726.428 de numere adăugate în rețeaua mobilă prin portare, potrivit statisticilor publicate de Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM) în ianuarie 2025.

Pentru anul în curs, 2025,  Digi RCS-RDS a  decis să continue investițiile în tehnologii invocatoare ce vor oferi clienților servicii de cea mai bună calitate, în rețelele 4G și 5G. Compania s-a impus pe piața abonamentelor de telefonie mobilă cu o cotă de piață de 43,5%.

„Compania își continuă strategia de investiții în infrastructură și tehnologii de ultimă generație, pentru a le oferi clienților soluții de comunicații mobile și date de cea mai înaltă calitate, la prețuri competitive. În prezent, rețeaua 4G și 5G deservește peste 6 milioane de conexiuni mobile (date valabile la 30 iunie 2024), cu o cotă de piață de 43,5% pe segmentul abonamentelor de telefonie mobilă destinate persoanelor fizice, conform datelor statistice ANCOM aferente semestrului I 2024 (disponibile în decembrie 2024).”, a anunțat DIGI.

De asemenea, furnizorul de servicii DIGI oferă cea mai extinsă acoperire de voce mobilă din țară, cu peste 98,6% din totalul populației României (potrivit raportului publicat de ANCOM în decembrie 2024), iar serviciul 5G este activ în mai mult de 500 de localități.

Recomandarea video

Mediafax
Cât de des se uită copiii președintelui la televizor? Nicușor Dan: „Au voie, când și când, la niște filme pe calculator”
Digi24
Pe cine vor românii premier și ce cred că ar trebui să facă Nicușor Dan în conflictul Grindeanu vs. Bolojan (Sondaj comandat de Digi24)
Cancan.ro
Noua iubită a lui Valentin Sanfira a făcut haos în familia lui Liviu Dragnea: 'I-a băgat mâinile în gât'
Prosport.ro
Primarul Ciprian Ciucu îi dă lovitura de grație lui Gigi Becali
Adevarul
„Fabricile de mașini devin fabrici de tancuri”. Cum se sinucide economic UE și dă aripi ascensiunii fasciste
Mediafax
Blocarea Telegram în Rusia afectează armata și finanțarea războiului
Click
Sarah, fiica cea mică a Anamariei Prodan, de nerecunoscut. Cum arată după ce a „topit” un număr considerabil de kilograme
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Tragedie în lumea fotbalului! Fostul internațional a murit la doar 48 de ani!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Oana Roman în costum de baie la 50 de ani. Și-a etalat noua siluetă! A slăbit drastic
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Americanii au lansat cea mai „parșivă” dronă. Inspirată de „peștele vampir” care urmărește ținta înainte de atac
Descopera.ro
Un bărbat a găsit cea mai mare peșteră din lume!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Ce trebuie să știe românii care nu vor să ajungă pe Lista rușinii?