Echipa show-ului matrimonial „Mireasa” a realizat un omagiu emoționant pentru concurentul, Andrei Perneș, mort într-un tragic accident rutier.
Accidentul lui Andrei Perneș este una dintre cele mai comentate știri pe internet. Andrei a devenit cunoscut după participarea în sezonul cinci al emisiunii în urma căreia s-a și căsătorit.
Fanii care l-au susținut în competiție au postat mii de mesaje de condoleanțe pe Instagram și Facebook. Andrei Perneș și soția lui au divorțat recent, iar în ultima vreme, tânărul a postat pe Tiktok mesaje de regret despre viață.
Date din ancheta arată că accidentul mortal s-ar fi produs din cauză că acesta era atent la telefonul mobil. Mama și sora lui Andrei Perneș au ajuns primele la fața locului și au aprins lumânări lângă mașina răsturnată.
Anunțul morții tânărului a venit ca un fulger și pentru echipa Mireasa. Prezentatoarea show-ului, Simona Gherghe, a vorbit cu lacrimi în ochi despre Andrei.
„Ne bucurăm atunci când oamenii pe care îi îndrăgim au parte de evenimente frumoase în viețile lor și evident că ni se zdrobește sufletul atunci când aflăm și vești cutremurătoare, așa cum s-a întâmplat în această dimineață, când și redacția noastră iată că a fost zguduită de vestea morții lui Andrei Perneș, concurentul din sezonul al 5-lea al emisiunii Mireasa.
Andrei s-a stins într-un accident rutier care s-a întâmplat azi-noapte și suntem cu sufletul alături de familia lui, de mama lui. De asta vă spuneam că viața uneori este și așa.”, a spus Elene Gherghe.
Citește și