Prima pagină » Actualitate » Bărbat SALVAT de polițiștii bucureșteni, după ce amenințase pe rețelele sociale că se va sinucide

Bărbat SALVAT de polițiștii bucureșteni, după ce amenințase pe rețelele sociale că se va sinucide

Bărbat SALVAT de polițiștii bucureșteni, după ce amenințase pe rețelele sociale că se va sinucide
FOTO - Caracter ilustrativ

Polițiștii bucureșteni de la Secția 19 au fost sesizați, luni, cu privire la faptul că, pe o rețea de socializare, un bărbat ar fi urcat un videoclip în care amenință că se va sinucide.

Oamenii legii au început imediat verificările, în vederea identificării și depistării bărbatului în cauză și pentru a-l împiedica să recurgă la gestul extrem.

Astfel, în urma cercetărilor, a fost identificat un bărbat în vârstă de 42 de ani, iar ulterior polițiștii s-au deplasat la domiciliul accestuia.

Când au ajuns la adresă, polițiștii au stabilit că bărbatul nu suferise vătămări corporale și nu prezenta leziuni.

Acesta a fost condus la sediul secției de poliție, ulterior fiind internat la o unitate medicală de specialitate.

Verificările sunt continuate de către polițiști din cadrul Secției 19 Poliție, în vederea stabilirii cu exactitate a situației de fapt.

Oamenii legii precizează că siguranța cetățenilor este prioritară în cazul unor astfel de intervenții.

FOTO – Caracter ilustrativ Sursa: Shutterstock

Marian Tănase are o experiență de peste 20 de ani în presa online. A absolvit Facultatea de Jurnalism din cadrul Universității Hyperion în anul 2001, iar în 2002 se angaja deja la portalul Apropo.ro, ... vezi toate articolele

Citește și