Prima pagină » Actualitate » „Mi-au pus pistolul la cap, mi-au speriat copilul”. Mascații din Reșița au GREȘIT adresa unei percheziții / Reacția Poliției

„Mi-au pus pistolul la cap, mi-au speriat copilul”. Mascații din Reșița au GREȘIT adresa unei percheziții / Reacția Poliției

Carla Adamescu
„Mi-au pus pistolul la cap, mi-au speriat copilul”. Mascații din Reșița au GREȘIT adresa unei percheziții / Reacția Poliției
Mascații din Reșița au greșit adresa unei percheziții

Mascații au greșit, din nou, adresa! Un bărbat susține că s-a trezit „luat din somn” de mai mulți luptători care ar fi greșit adresa percheziției. El spune că are și probe în acest sens: camerele de supraveghere montate în fața locuinței au surprins întreaga scenă.

Bărbatul din Reșița a povestit întâmplare pe Facebook.

„Au intrat mascații peste mine în casă nevinovat. Mi-a speriat copilul în vârstă de 4 ani. Au greșit adresa și mi-au rupt ușa de la apartament, dar și ușa de la un dulap.
Mi-au terorizat copilul”, afirmă Claudiu Halmaci.

Incidentul a avut loc în data de 23 februarie, la ora 06:00, afirmă bărbatul.

De altfel, el a postat pe Facebook și un clip în care se văd mascații cum intră în casa lui.

Reacția Poliției

În urma apariției imaginilor de la percheziția ratată în primă față, Poliția a transmis că se fac verificări, pentru a se stabili dacă, într-adevăr, mascații au intrat în casă peste un om nevinovat.

„În data de 23 februarie, polițiști de la structurile de investigații criminale din cadrul Inspectoratul de Poliție Județean Caraș-Severin și Poliției Municipiului Reșița au pus în executare 3 mandate de percheziție domiciliară emise de Judecătoria Reșița, la adresele unor persoane bănuite de furt calificat.

În cauză, există presupunerea rezonabilă că, în luna ianuarie 2024, 3 tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 22 de ani, ar fi sustras bunuri în valoare de 5.000 de lei dintr-un autoturism.

În urma perchezițiilor domiciliare, au fost ridicate o parte din bunurile reclamate ca fiind sustrase, precum și alte probe și mijloace materiale de probă, persoanele în cauză fiind conduse la audieri.

Cu privire la informațiile postate pe rețeaua de socializare, conducerea inspectoratului a dispus efectuarea de verificări, pentru a se stabili dacă acestea se confirmă, la finalizarea verificărilor urmând a fi luate măsurile legale, ce se impun”, a transmis Poliția din Caraș Severin.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Avem IMAGINILE momentului! Apropiații lui Bolojan fac strategii într-un restaurant discret din București, în toiul crizei politice
Digi24
Ce se va întâmpla cu Volodimir Zelenski după război. Răspunsul dat de majoritatea ucrainenilor
Cancan.ro
Dan Alexa, primele declarații după ce și-a petrecut noaptea cu Andreea Popescu: 'Realitatea este cu totul alta!'
Prosport.ro
Cristi Chivu și Adelina Chivu, iubire pe plaja din Mykonos! Imaginile anului: se sărută pe șezlong!
Adevarul
Cum ne impactează summitul G7. Detaliul care pune România pe gânduri: „Grupul E3 discută direct cu Moscova”
Mediafax
8 TRUCURI care îți pot dubla recolta de fructe. Recomandările experților
Click
Astăzi se împlinesc 101 ani de la moartea lui Anghel Saligny, unul dintre cei mai mari ingineri pe care i-a avut România. El a proiectat și podul de la Cernavodă
Digi24
„Eu sunt șeful”, le-a transmis Donald Trump liderilor adunați la summitul G7. Cum au reacționat cei din sală
Cancan.ro
Raluca, fetița de 12 ani spulberată pe trotuar, s-a stins la spital. Medicii nu au mai putut face nimic
Ce se întâmplă doctore
Ce face acum Cristina Ștefan, fosta Bebelușă de la Cronică, după ce a renunțat la TV. Din ce a ajuns să-și câștige banii
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Este polițistul de vină? Două tramvaie s-au izbit după ce agentul a făcut semn vatmanului să treacă
Descopera.ro
Ce s-a aflat despre lemnul viorilor lui Stradivari?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. MARIA: – Bă Ioane, dacă îți bag un piranha în chiloți, știi ce face?
Descopera.ro
Pu-erh: ceaiul care se învechește ca vinul și poate ajunge să valoreze cât o mașină de lux