Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Dan Diaconescu, despre idoli și visul de a ajunge președinte: „Eu visam să le dau bani oamenilor”

Dan Diaconescu, despre idoli și visul de a ajunge președinte: „Eu visam să le dau bani oamenilor”

Dan Diaconescu a abordat mai multe subiecte în cadrul emisiunii Marius Tucă Show, printre aceste numărându-se și visul de a ajunge președinte. Fostul patron OTV avea în plan să ofere bani oamenilor. De altfel, a precizat că a ajuns să fie coleg în branșă cu persoane pe care le idolatriza.

Dan Diaconescu a fost invitat în cadrul emisiunii Marius Tucă Show. Fostul patron OTV a abordat mai multe subiecte, printre acestea numărându-se și visul său de a deveni președinte. De altfel, a precizat că dacă ar fi cumpărat clădirea din care se transmitea emisiunea sa, OTV nu s-ar mai fi închis.

„Idolii noștri de atunci, Andrei Partoș, Adrian Păunescu, Ion Cristoiu au ajuns, acum, colegi cu noi. Asta, pentru noi, a fost cel mai frumos, ca să-ți cunoști idolul, să lucrezi cu el. (…) Păcat că vor ăștia să mă omoare. Dacă treceai prin ce am trecut eu… Dar unde n-am fost… (n.r. a ajuns la Ambasada Americii). Nu pot să spun asta (n.r. rezultatul final al discuției), doar dacă îmi dau cei de la Ambasadă acord. Atunci m-am gândit eu că dacă ies președinte, ce fac?

Eu visam să fiu președinte și să dau bani oamenilor, ca Evita Peron… Aveam niște idei, vise. Dacă luam blocul, OTV nu se mai închidea, nu mai făceam pușcărie, aia cu șantajul și cu minorele. Poate ajungeam și Prim-Ministru. Ajungeam Ministru de Interne, nu mă mai anchetau pe mine polițiștii, îi anchetam eu pe ei. (…) De câte ori trec pe lângă blocul ăla, mă ia durerea de stomac”, a spus Dan Diaconescu.

Emisiunea o puteți urmări pe canalul de YouTube Gandul.

Vezi și Dan Diaconescu, despre declarațiile domnului Manolescu si ale celor două angajate

Vezi și POLL Marius Tucă Show: Considerați că Dan Diaconescu ar trebui să revină la TV?

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ucraina introduce un nou model de luptă. Syrskyi afirmă că zonele controlate de ruși au fost recucerite
Digi24
Hainele și nu pozele nud ale consulului Ucrainei în Republica Dominicană au dus la concedierea ei. Ce a purtat Victoria Iakimova
Cancan.ro
21 aprilie 2026: Ziua în care vreme o ia razna în București. Anunțul făcut de meteorologii Accuweather
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
Cine sunt cei cinci politicieni europeni care ar putea călca pe urmele lui Viktor Orbán într-o politică ostilă față de UE
Mediafax
Sursa neașteptată de sare care ar putea crește tensiunea arterială a milioane de oameni
Click
Dorința pe care Mihaela Rădulescu nu a fost lăsată să i-o îndeplinească lui Felix Baumgartner: „Am luptat ca o leoaică”
Digi24
Singura țară din lume care își poate acoperi integral hrana din resurse proprii. Cum stă România într-un astfel de clasament mondial
Cancan.ro
Valentin Sanfira nu se mai ascunde! A dat fuga la ferma iubitei și s-a fotografiat într-o ipostază neașteptată
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Monica Gabor în prezent, după ce a dispărut din lumina reflectoarelor. Imaginea postată de Irina Columbeanu
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
De ce sunt furate catalizatoarele auto și cum te poți proteja. Ce model de autoturism este cel mai vizat de hoți
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Nu îmi place că te culci cu soția mea!
Descopera.ro
Un studiu de la Harvard spulberă mitul celor 10.000 de pași pe zi