Prima pagină » Actualitate » Claudiu Târziu, avertisment dur! „Sper din tot sufletul ca românii să măture rapid de la putere monstruoasa coaliție!”

Claudiu Târziu, avertisment dur! „Sper din tot sufletul ca românii să măture rapid de la putere monstruoasa coaliție!”

Claudiu Târziu, avertisment dur! „Sper din tot sufletul ca românii să măture rapid de la putere monstruoasa coaliție!”
Claudiu Târziu, avertisment dur! „Sper din tot sufletul ca românii să măture rapid de la putere monstruoasa coaliție!” / Foto: Facebook / Claudiu Târziu

Copreședintele AUR, Claudiu Târziu, le dă replica celor care îi critică partidul pentru faptul că reprezentanții acestuia iau parte la protestele anti-restricții din stradă.

Claudiu Târziu acuză coaliția de guvernare de totalitarism și extremis politic!

„ADEVĂRAȚII EXTREMIȘTI

Liderii monstruoasei coaliții guvernamentale PNL-USR-PLUS-UDMR, premierul Cîțu, președintele Iohannis, țuțării lor din presă și închipuiții ”influensări” de pe rețelele sociale, cu susținerea unor ambasadori străini care își depășesc atribuțiile și prin asta ofensează poporul român, au un singur răspuns la criza adîncă și multiplă în care se află societatea românească: cei care le critică actul de guvernare sînt EXTREMIȘTI (mă rog, cu variațiile: teroriști, huligani de galerie etc).

„Le-a ajuns cuțitul la os!”

După un an de restricții tembele, de măsuri ineficiente și contradictorii, de declarații halucinante și iresponsabile, de hotărîri care au băgat țara în faliment și pe români în depresie, revolta străzii e văzută drept o manifestare EXTREMISTĂ, nu o reacție firească a românilor cărora le-a ajuns cuțitul la os.

Cînd USR-PLUS protesta în stradă, acest fel de avertisment al societății civile era lăudat, iar exponenții mișcării erau tămîiați prin presă și în intervențiile unor ambasadori străini.

Acum, cînd AUR își respectă promisiunea de a fi mereu de partea românilor și, fără a organiza vreun miting, susține prin prezența membrilor și liderilor lui protestele, este considerat EXTREMIST.

Metoda compromiterii opoziției sub etichete infamante și a desprinderii ei de bunul simț comun este veche și aplicată mereu de regimurile totalitare.

„Cel care strigă „Extremiștii!” e extremist!”

De cîte ori veți vedea pe cineva strigînd ”EXTREMIȘTII!” să fiți convinși că acela este extremist. Iar în cazul monstruoasei coaliții. nu este o părere, ci o certitudine.

Urmăriți declarațiile publice ale liderilor ei, ale premierului și președintelui României, sub comanda căruia stau toți, și vă va deveni clar cît dispreț au pentru români, cîtă nepăsare pentru viețile noastre, cîtă obtuzitate ideologică și cîtă disperare pentru a se menține la putere cu orice preț. Toate acestea sînt semnele clare ale unei mentalități totalitare, ale extremismului politic și ale unei dictaturi în proces de instaurare.

„Românii să MĂTURE RAPID cu actuala putere…”

Mi-am cîntărit bine cuvintele.

Nu mai am însă nici o îndoială că acest regim este unul profund dăunător românilor. Ultima dovadă, dacă mai era nevoie de una, este campania ticăloasă contra AUR, pe care îl vrea eliminat din viața politică. Singura opoziție reală trebuie eliminată, sub acuzația de… EXTREMISM!

Sper din tot sufletul ca românii să nu permită așa ceva. Și să măture rapid de la putere monstruoasa coaliție”, a spus Claudiu Târziu, pe pagina sa de Facebook.

Recomandarea video

Mediafax
Care este cea mai sănătoasă modalitate de a consuma fructe?
Digi24
Momentul Mythos și cei cinci zei ai inteligenței artificiale: de ce noul model AI a devenit prea periculos pentru a fi lansat pe piață
Cancan.ro
Andreea Popescu îi dă FATALA lui Dan Alexa! După escapada din Timișoara, bruneta schimbă strategia!
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
Escaladare majoră în Golf: Iranul blochează din nou Strâmtoarea Ormuz, acuzând SUA de încălcarea acordului de redeschidere
Mediafax
Atenție, șoferi! Țara aleasă de mii de români pentru vacanță impune reguli stricte pentru trusa de prim ajutor
Click
Pentru cine caută Liviu Vârciu parteneră: „Vrea să fie tătic”
Digi24
Atuul pe care Rusia l-a recâștigat în relația cu China: Cum l-a ajutat războiul din Iran pe Putin să nu devină vasalul lui Xi Jinping
Cancan.ro
Prima zi de CANICULĂ în România. Pe ce dată va fi, potrivit meteorologilor EaseWeather
Ce se întâmplă doctore
Tabel exclusiv pentru bărbați | Pe ce dată ieși la pensie, în funcție de vârsta ta actuală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Se plătește rovinietă pentru remorcă sau rulotă? Cât este taxa de drum în 2026
Descopera.ro
În ce anotimp sunt bărbații cei mai fertili?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Zhong Shanshan: povestea discretă a celui mai bogat chinez