Prima pagină » Actualitate » O româncă a fost STRANGULATĂ de iubitul tunisian în Italia

O româncă a fost STRANGULATĂ de iubitul tunisian în Italia

O româncă a fost STRANGULATĂ de iubitul tunisian în Italia

Un scandal în cuplu, între o româncă și iubitul tunisian, s-a încheiat cu o crimă în Italia. Femeia de 56 de ani a fost omorâtă de bărbatul cu care avea o relație, după o dispută aprigă izbucnită în toiul nopții.

La aproape 12 ore de la scandalul încheiat cu moartea de om, individul a mers la poliție, unde a recunoscut fapta oribilă.

Femeia de 56 de ani și iubitul ei, de 49 de ani, cetățean tunisian, locuiau cu chirie, într-un apartament din centrul comunei Tombolo, din provincia Padova. Victima se mutase acolo de aproximativ șase luni, ca să îi fie alături surorii sale bolnave. Atunci l-a cunoscut și pe individul cu care a început o relație.

Miercuri noaptea însă, între cei doi ar fi pornit o ceartă violentă, iar femeia a sfârșit sufocată, declară anchetatorii.

Crima a ieșit la iveală abia joi, după ora 13.00, când tunisianul a mers la poliție și a mărturisit fapta.

Bărbatul se află acum în arest, iar procurorii vor să afle de ce a recurs la gestul cumplit, scrie stirileprotv.ro.

Nicoleta, o asistentă româncă, a fost înjunghiată de iubitul ei, tot român, în Spania. Ce a făcut Ioan după ce a ucis-o cu sălbăticie

O altă crimă terifiantă șochează Spania și Italia. O româncă de 51 de ani, care a lucrat ani buni ca asistentă într-un spital din Treviso, a fost înjunghiată mortal de iubitul ei, tot român, în Spania.

Femeia i se alăturase din dragoste, în iunie anul trecut, dar și-a găsit sfârșitul tot din mâinile lui. După ce a ucis-o, bărbatul de 54 de ani s-a spânzurat.

Nicoleta Buliga s-a mutat în Italia în 2002, iar din 2004, timp de aproape 20 de ani, a lucrat ca asistentă medicală la spitalul San Camillo din Treviso.

Românca era despărțită de primul ei soț, cei doi având un fiu, în vârstă de 26 de ani.

Potrivit Treviso Today, relația cu Ioan Corbaceri, cel care avea să o ucidă, s-a materializat în urmă cu doi ani: el locuia în Spania, iar ea plănuia de ceva timp să se mute în această țară.

Recomandarea video

Mediafax
Ce soluții găsesc românii pentru facturile mari de la energie
Digi24
Diana Buzoianu: Șeful de la ESZ m-a amenințat cu sindicatele dacă mă ating de el, spune că e un om periculos și are susținere politică
Cancan.ro
💣 în lumea televiziunii: Dan Capatos, DAT AFARĂ de la Antenă, 'la pachet' cu Silviu Andrei!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
Ce se întâmplă cu vremea în România până în primele zile din 2026. Anunțul meteorologilor
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Două scenarii în care rușii ajung la Gurile Dunării. General de top: „E NATO pregătită pentru o asemenea ipostază?”
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
JWST a descoperit o galaxie spirală asemănătoare Căii Lactee acolo unde nu ar trebui să existe