Prima pagină » Diverse » Showbiz » Ce colecționează chef Florin Dumitrescu. ”Le CERȘESC la restaurantele pe unde merg”

Ce colecționează chef Florin Dumitrescu. ”Le CERȘESC la restaurantele pe unde merg”

Ce colecționează chef Florin Dumitrescu. ”Le CERȘESC la restaurantele pe unde merg”
Ce colecționează chef Florin Dumitrescu

Chef Florin Dumitrescu a dezvăluit ce anume colecționează.  ”Le cerșesc la restaurantele pe unde merg”, a mărturisit acesta.

Chef Florin Dumitrescu este cunoscut din postura de jurat la show-uri culinare de mare succes. Acesta a fost jurat la ”Chefi la cuțite”, de la Antena 1, iar în prezent este jurat la ”MasterChef”, emisiune difuzată de postul de televiziune Pro TV.

În plan personal, chef Florin Dumitrescu este căsătorit cu Cristina Sima, împreună cu care are două fetițe, Ava și Mia. Mihai Georgescu, Miță de la Bere Gratis așa cum mai este el cunoscut, este nașul lui chef Florin Dumitrescu.
Chef Florin Dumitrescu are pasiuni mai puțin cunoscute de lume. Acesta colecționează ceasuri și pahare, după cum a dezvăluit într-un interviu pe care l-a acordat pentru revista Viva. De asemenea, acesta a explicat că paharele nu le cumpără, ci obișnuiește să le ceară de la restaurantele pe unde obișnuiește să meargă.

Ce colecționează chef Florin Dumitrescu. ”Chiar și din București sunt locații unde am cerșit pahare, pentru că îmi plăceau modelele”

”Ceasuri și pahare. Paharele nu le cumpăr, le cerșesc la restaurantele pe unde merg. Chiar și din București sunt locații unde am cerșit pahare, pentru că îmi plăceau modelele. Am acasă, în vitrină, câte un pahar dintr-un anumit model, modele cerute de la restaurante. Ceasurile de la brandul la care sunt și ambasador”, a declarat chef Florin Dumitrescu pentru sursa citată anterior.

Întrebat dacă are mai multe pahare sau mai multe ceasuri, acesta a răspuns:

”Mult mai multe pahare. Foarte multe pahare”.

Binecunoscutul bucătar a dezvăluit, pentru aceeași sursă, și care a fost cel mai scump cadou pe care și l-a făcut din banii săi:

”Mi-am luat un ceas. După ce am semnat contractul cu Pro TV-ul pentru MasterChef și am văzut culoarea logo-ului, mi-am cumpărat un ceas cu cadranul în aceeași culoare”.

Recomandarea video

Mediafax
Racheta secretă rusă care a dinamitat acordul nuclear cu SUA
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
La 25 de ani de la 11 septembrie, începe construcția unui nou turn la World Trade Center
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Cât de posibil este ca Inteligența Artificială să declanșeze o criză majoră în societate?