Prima pagină » Diverse » Showbiz » FOTO / Prin ce a trecut Marcel Pavel în copilărie. ”Extrem de SĂRACĂ”

FOTO / Prin ce a trecut Marcel Pavel în copilărie. ”Extrem de SĂRACĂ”

Prin ce a trecut Marcel Pavel în copilărie

Marcel Pavel, în vârstă de 65 de ani, a scos la iveală amănunte mai puțin cunoscute din copilăria sa. ”Extrem de săracă”, a spus acesta.

Marcel Pavel este unul dintre cei mai cunoscuți și apreciați artiști din țara noastră. În plan personal, acesta s-a căsătorit în 1992 cu Violeta Șmîșleaeva, fostă balerină a Teatrului Bolșoi din Moscova. Cuplul are trei copii. Cei doi băieți, Sasha și Richard, sunt amândoi interesați de oportunitatea unei cariere muzicale. În 2013, Violeta i-a dăruit și o fetiță, care a primit două nume Ioana și Iuvenalia, după bunicul ei din partea mamei. Deși sunt căsătoriți de 30 de ani de ani, Marcel Pavel și Violeta nu au făcut cununia religioasă.

Marcel Pavel provine dintr-o familie modestă, iar în copilărie artistul s-a confruntat cu sărăcia. Despre acest lucru a povestit Marcel Pavel la podcastul „Celebru și părinte”, realizat de Marius Gheorghiu.

Prin ce a trecut Marcel Pavel în copilărie. ”În loc de curea, aveam un cordon din ăsta de la capotul mamei, adică a fost greu”

„Am am trecut prin greutăți foarte mari, nu vreau să devin o victimă acum. Am avut o copilărie frumoasă, dar extrem de săracă. De exemplu, copiii la școală aveau sandvișuri fițoase cu tot felul, pe vremea aceea, eu marmeladă cu pâine, nici pe aia n-o aveam câteodată, îmi mai dădeau și mie copiii. În loc de curea, aveam un cordon din ăsta de la capotul mamei, adică a fost greu. M-am născut într-o comună… nu chiar la Galați, lângă Galați, comuna Independența, județului Galați și erau case de chirpici, vis-a-vis erau casele mai din cărămidă, eu în acelea cu chirpici, normal. Când ploua mai mult, se mai topea din casă puțin și nu exagerez, se mai strâmba puțin”, a povestit Marcel Pavel, citat de click.ro.


„Țin minte că n-aveam gard. Dacă ieșeam din curtea noastră, dădeam spre calea ferată, era mică, nu știu cât avea… vreo 300-400 de metri la țară acolo și era o sărăcie lucie în anii ’65, când am început să-mi dau eu seama de ce se întâmplă în jurul meu și ca să facem focul, și furam de la locomotive motorină, bine toți acolo și ajungeam cu ligheanul pe sfert, că n-aveam putere și vărsam pe mine totul, miroseam numai a motorină, dar așa ca un aspect al vieții mele prin care am trecut eu”, a mai spus acesta.

Recomandarea video

Mediafax
Racheta secretă rusă care a dinamitat acordul nuclear cu SUA
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
La 25 de ani de la 11 septembrie, începe construcția unui nou turn la World Trade Center
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Cât de posibil este ca Inteligența Artificială să declanșeze o criză majoră în societate?