Prima pagină » Actualitate » ”Ajutoarele” lui Liviu Dragnea, sabotate: ”Este o operațiune făcută de profesioniști”

”Ajutoarele” lui Liviu Dragnea, sabotate: ”Este o operațiune făcută de profesioniști”

”Ajutoarele” lui Liviu Dragnea, sabotate: ”Este o operațiune făcută de profesioniști”

Liviu Dragnea și-a lansat în urmă cu o lună, canalul de YouTube ”Bucătăria de acasă”, unde fostul lider PSD își învață urmăritorii tot felul de rețete, peste 17.000 de persoane fiind abonate deja la canalul acestuia. 

Însă, se pare că succesul din online nu este pe gustul tuturor. Recent, ”ajutoarele” lui Liviu Dragnea au fost sabotate, fostul lider al PSD fiind indignat de ce au pățit acei ”copii”.

”Vineri seară, copiii care mă ajută pe mine și țin telefonul să filmeze când gătesc, acestor copii li s-au tăiat cauciucurile la mașină, la toți. Între 5 și 5 jumătate dimineață au fost sunați și li s-a spus un singur lucru: încetați filmările cu Liviu Dragnea. Vorbim de 4 copii. E o operațiune făcută de niște profesioniști. S-a făcut apel telefonic la poliție, care le-a zis să se mai gândească până a două zi”, a declarat Liviu Dragnea la Realitatea Plus.

După lansarea canalului de YouTube, Liviu Dragnea a fost ironizat pe internet, ba chiar a primit critici și din partea unor profesioniști în domeniu.

Chef Radu Frandeș a analizat priceperea lui Dragnea în bucătărie și nu s-a arătat deloc impresionat.  ”În primul rând, tigaia e mică! Fasolea… Nu știu dacă era proaspătă sau congelată. Apoi, sosul de roșii se face separat, cu cimbru, ca să fie aromatizat, iar apoi se pune peste fasole. Se fac separat, domnule Dragnea, au gusturi diferite, abia apoi se amestecă! Și să pună apa să fiarbă bine! Eu îi dădeam peste mâini! Ajutorul meu de bucătar face mai bine mâncarea”, a declarat Radu Frandeș, pentru fanatik.ro.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Nick Stirban, reprezentantul Rheinmetall în România: ”Nu vom construi doar fabrici, construim viitorul ingineriei și indutriei de apărare românești. Vrem ca Made in Romania să devină un standard de excelență în armatele NATO”
Digi24
Hainele și nu pozele nud ale consulului Ucrainei în Republica Dominicană au dus la concedierea ei. Ce a purtat Victoria Iakimova
Cancan.ro
Cum s-a produs accidentul de Paște din Snagov. Ce greșeală fatală a comis Mihai, șoferul BMW-ului
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Filmul accidentului tragic din Ciolpani. Momentul în care cei doi tineri morți sunt găsiți de prietenii lor: „Mi-e rău!”
Mediafax
Italia suspendă acordul de cooperare în domeniul apărării cu Israelul
Click
Detalii cutremurătoare în cazul copilului român ucis în Spania! Tatăl lui David, păcălit de criminal
Digi24
„Super El Nino” amenință întreaga planetă. Experții avertizează că ar putea fi „cel mai puternic din ultimii 140 de ani”
Cancan.ro
Cu cine a plecat Rareș Cojoc în vacanță, după ce a făcut Paștele cu Andreea Popescu: 'Doar noi doi'
Ce se întâmplă doctore
Daniela Gyorfi a trecut prin mai multe transformări estetice. Cum arăta înainte vedeta: „Sunt o femeie asumată…
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Video | O femeie a vrut să-și prindă soțul în flagrant și a făcut un gest nebunesc în trafic
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Nu îmi place că te culci cu soția mea!
Descopera.ro
Un peisaj antic dezvăluie rămășițele oamenilor care au trăit acum 100.000 de ani