Prima pagină » Actualitate » Cum a reacționat Dan Negru la știrea falsă că a MURIT. „La următoarele mele „morți” s-a obișnuit”

Cum a reacționat Dan Negru la știrea falsă că a MURIT. „La următoarele mele „morți” s-a obișnuit”

Cum a reacționat Dan Negru la știrea falsă că a MURIT. „La următoarele mele „morți” s-a obișnuit”
Dan Negru, reactie la stirea falsa ca a murit, sursa foto: Facebook

Dan Negru a recționat într-un mod ironic-amar pe Facebook, la știrea falsă că a murit. „Când ‘am murit’ prima dată la știri, mama a plâns toată ziua. Apoi, la următoarele mele ‘morți’, s-a obișnuit”, a susținut prezentatorul TV.

Dan Negru a povestit că l-a sunat Horia Moculescu.

„M-a sunat Horia Moculescu:

•”Deci trăiești” mi-a spus amuzat când am răspuns. A văzut știrea din online că am murit. “Moartea” mea de acum a strâns, în 10 minute, vreo 200 de distribuiri și 1,5 mii de like-uri. Când „am murit” prima dată la știri ,mama a plâns toată ziua. Apoi, la următoarele mele „morți”, s-a obișnuit.

Cândva, fake news însemna o sprânceană ridicată a unui moderator sau o virgulă greșită într-un text. Azi, fake news e grosolan, pentru că publicul e tot mai naiv.

NICIODATĂ, NIMENI nu o să rezolve problema fake news. Și, adeseori, cei care vă avertizează sunt primii care le propagă. Fake news există de când lumea, iar doar creierul tău poate să deosebească adevărul de minciună”, a scris Dan Negru, într-o postare pe Facebook.

Dan Negru publică adesea mesaje în care comentează diverse evenimente curente sau critică faptul că potențialul de țară al României nu este fructificat. În contextul alegerilor, acesta și-a îndrumat urmăritorii să nu facă greșeala de a se certa cu cei dragi din cauza politicienilor.

„Eu am făcut greşeala asta acu’ vreo 30 de ani. În anii ’90 lumea era mult mai încrâncenată decât e acum. Atunci familiile se despărţeau din cauza politicului. Vă daţi seama cât de tâmpiţi, cât de proşti am fost? (…) E o vorbă care spune ”Nu mă cert cu nimeni pentru că nu știu dacă mai am timp să mă împac”. Asta să faceţi în zilele care vin: Să nu vă certaţi cu prietenii, cu familiile din cauza ăstora. Nu merită”.

CITEȘTE ȘI:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Viza de SUA a lui George Simion, contestată de 4 oficiali americani
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Miruță, despre bucățile de drone de pe plajă: „E mai bine să se sufle și-n iaurt, decât să fie cineva rănit”
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
A murit actrița Hayden Panettiere, celebră pentru rolurile din „Nashville” și „Heroes”. Avea 36 de ani
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Frumusețea a devenit o condiție la locul de muncă?