Prima pagină » Actualitate » Dumitru Dragomir, omagiu emoționant pentru Delia BUDEANU: „O femeie deșteaptă, de o frumusețe rară. O doamnă”

Dumitru Dragomir, omagiu emoționant pentru Delia BUDEANU: „O femeie deșteaptă, de o frumusețe rară. O doamnă”

Dumitru Dragomir, omagiu emoționant pentru Delia BUDEANU:

Delia Budeanu, una dintre cele mai apreciate jurnaliste și crainice de televiziune, s-a stins din viață la data de 19 octombrie, la vârsta de 75 de ani, iar trupul i-a fost depus la capela Mănăstirii Cașin din Capitală. Printre cei care i-au adus un ultim omagiu Deliei Budeanu, a fost și Dumitru Dragomir, președintele Ligii Profesioniste de Fotbal. 

Delia Budeanu, una dintre legendele televiziunii din România, care s-a făcut remarcată prin eleganța și rafinamentul desăvârșite, s-a stins din viață la data de 19 septembrie. Trupul neînsuflețit a fost depus la Capela Mănăstirii Cașin, unde sute de oameni s-au adunat pentru a-și lua „adio” și a aduce un ultim omagiu uneia dintre cele mai marcante prezențe de pe micile ecrane.

Dumitru Dragomir, mesaj de „adio” pentru Delia Budeanu

Printre cei prezenți la eveniment a fost și Dumitru Dragomir, președintele Ligii Profesioniste de Fotbal, care și-a amintit cu emoție de jurnalista de televiziune Delia Budeanu, pe care a descris ca fiind o femeie de o frumusețe rară, un reper al profesionalism și o adevărată „doamnă” a televiziunii.

„Eu am cunoscut-o de când trăia și tatăl… noi am fost prieteni. Copiii noștri au fost foarte bun prieteni. Ea a fost o frumusețe, o femeie deșteaptă și cuminte. A avut toate calitățile. Vezi, de multe ori Dumnezeu face nedreptăți.

Dumnezeu s-o aibă în pază și s-a odihnească. Familiei îi transmit condoleanțe. Eu am fost și ieri. Am dus coroane și eu, și fiul meu. Am fost la biserica unde a fost depusă. Am dus flori, coroane.

Delia era de o frumusețe rară, de o deșteptăciune, a învățat carte, era de o seriozitate neîntâlnită, dădea sfaturi frumoase. Era o doamnă și cu asta spun totul. Dumnezeu să o odihnească. Iar familiei lui Radu (n.red. fiul Deliei Budeanu), condoleanțe”, a declarat Dumitru Dragomir, la Fanatik.

Citește și:

Amintiri, omagii și prețuire la moartea nemuritoarei Delia Budeanu: „Ne-a părăsit o Doamnă!” / „Am iubit-o!”

Delia Budeanu, una dintre cele mai iubite prezentatoare TV ale României, a fost ÎNMORMÂNTATĂ

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Continentele Pământului pierd apă dulce într-un ritm alarmant. Avertismentul Băncii Mondiale
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Prosport.ro
Ce mai face Arpad Paszkany. Iubita mai tânără l-a fotografiat în vila lor luxoasă din Marbella
Adevarul
Cazul unei adolescente aflată la risc de deportare din Danemarca a atras atenția lui Musk. Comentariul acestuia a suscitat un val de reacții online
Mediafax
România intră în 2026 cu accize majorate la pompă și la raft. Iată cu cât cresc lucrurile
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Unde va fi înmormântată Brigitte Bardot? „Plângem pierderea unei legende a secolului”