Prima pagină » Actualitate » Marcel Ciolacu: „Nu am SCHELETE în dulap, dar mă tem de ce se poate inventa. Nu mi-e rușine de nimic din ceea ce am făcut în viață”

Marcel Ciolacu: „Nu am SCHELETE în dulap, dar mă tem de ce se poate inventa. Nu mi-e rușine de nimic din ceea ce am făcut în viață”

Marcel Ciolacu / FOTO: Alexandra Pandrea

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat marți seară că nu îi este rușine de nimic din ceea ce a realizat în viață, dar se teme de lucrurile care ar putea fi inventate despre el în campania electorală.

Într-un interviu cu Mihai Gâdea, premierul Marcel Ciolacu a sugerat că, spre deosebire de el, alți politicieni, printre care și Mircea Geoană, contracandidatul său la alegerile prezidențiale, ar avea „schelete în dulap”.

„E marea poveste cu scheletul – ce schelet are Ciolacu. Eu vă spun: când mă uit la Mircea Geoană… îi urez succes,” a afirmat premierul.

Întrebat direct despre „scheletele” lui Mircea Geoană, Ciolacu a evitat să intre în detalii, menționând doar că situația politică din România este una în care mulți politicieni pot fi afectați de trecutul lor.

„Dacă încep toate acele schelete să umble noaptea, suntem în Fantômas, va fi jale,” a continuat Marcel Ciolacu, referindu-se la posibilele dezvăluiri care ar putea apărea în viitor.

Marcel Ciolacu, președintele PSD și premierul României, a vorbit deschis, marți seară, în cadrul unui interviu la Antena 3, despre experiențele din tinerețe și cariera sa. Ciolacu a povestit cum, după ce nu a reușit să intre la facultate, tatăl său l-a trimis să își găsească un loc de muncă.

„Nu îmi rușine de nimic. E adevărat, nu știu dacă te deranjează, dar primul imbold este: domnule, deciziile mi le-am luat eu. Prioritățile mi le-am făcut eu în funcție de familia mea. Am muncit, și la facultate am muncit. Mergeam și lucram la o companie, More training se numea, româno-israeliană.

Mergeam și făceam toate documentele de export ale companiei în Portul Constanța. Atunci era cu garanții, garanțiile erau depuse la bancă. Mi se pare că doar BCR-ul lucra și era în Constanța, tot navlosirea, și încă nu se desprinsese de sistemul vechi, nu intrase privatul Romtrans.

Trebuia să merg să termin documentele de export și cu acele documente te întorc cei la bancă, ca să-i deblocheze omului de afaceri garanția depusă. Am dormit și în parcări. Eram tânăr… nu aveam probleme. Am făcut și companie privată, am muncit, am avut magazine alimentare. La un moment dat am hotărât că vreau altceva”, a spus Marcel Ciolacu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Lovitură de ultim moment în Sănătate! Ministerul prelungește termenul pentru proiectele PNRR până în august 2026
Digi24
Reacția primarului PSD al Galațiului la declarația lui Sorin Grindeanu, care a ezitat să spună că drona care a explodat este rusească
Cancan.ro
Putin, primele DECLARAȚII despre drona căzută pe un bloc din Galați: 'Rusia e pregătită să facă o...' 😲
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Val de ironii după mesajele MApN legate de drona căzută în Galați. Mii de comentarii au împărțit internetul în două: „Blocul era pe direcția dronei”
Mediafax
Anunțul momentului de la Putin. „Războiul din Ucraina se apropie de sfârșit”
Click
Horoscop 29 mai - 5 iunie. Racii au de luat o decizie grea, Balanțele au parte de evoluție profesională și șanse de câștig suplimentar
Digi24
Anchetă după tragedia din Târgu Jiu: informații șocante despre bărbatul suspectat de dublă crimă
Cancan.ro
DOLIU în politica din România! A murit Maria Dina
Ce se întâmplă doctore
A ignorat luni întregi un nodul la sân. La 21 de ani, tânăra a ajuns la operație cu o tumoră de aproape 2 kilograme
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cine va plăti mai mult pentru RCA în 2026?
Descopera.ro
Cât de aproape suntem de călătoriile interstelare rapide?
Râzi cu lacrimi
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Descopera.ro
Cum vrea NASA să învingă China în cursa spre Lună?