Prima pagină » Actualitate » O adolescentă de 15 ani din Brăila, intoxicată cu monoxid de carbon în baie. Tânăra a murit în drum spre spital

O adolescentă de 15 ani din Brăila, intoxicată cu monoxid de carbon în baie. Tânăra a murit în drum spre spital

O adolescentă de 15 ani din Brăila, intoxicată cu monoxid de carbon în baie. Tânăra a murit în drum spre spital

O adolescentă de 15 ani a fost găsită inconştientă în baie de bunica ei și a murit în drum spre spital, în satul Satuc din comuna Galbenu, județul Brăila.

O femeie a sunat la 112 să anunţe că a găsit-o pe nepoata sa, în vârstă de 15 ani, căzută în baie. Adolescenta era inconştientă şi a fost preluată de urgență de o ambulanță, însă a murit în drum spre spital, potrivit debraila.ro.

Tânăra s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon. Trupul ei a fost transportat la Medicina Legala pentru efectuarea necropsiei.

„În cauză a fost întocmit dosar penal şi se continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă”, a transmis Poliţia Brăila.

Acesta nu este singurul incident de acest gen. Un bărbat în vârstă de 66 de ani afost găsit mort, la finalul lunii octombrie, în locuința sa din Timișoara, iar fiica lui de 38 de ani a fost găsită inconștientă și transportată la spital.

Potrivit Agerpres, cei doi s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon care a fost emanat de flacăra de la aragaz cu care încercaseră să se încălzească.

„Poliţiştii Secţiei 3 Timişoara au fost sesizaţi cu privire la faptul că într-un imobil de pe strada Dumitru Kiriac din Timişoara a fost găsit decedat un bărbat de 66 de ani, iar fiica lui, în vârstă de 38 de ani a fost găsită în stare de inconştienţă. Poliţiştii au constatat, la faţa locului, că cele sesizate se confirmă. A fost întocmit dosar penal in rem pentru ucidere din culpă, iar poliţiştii efectuează cercetări pentru a stabili cauzele şi împrejurările producerii incidentului”, potrivit IPJ Timiș.

Recomandarea video

Mediafax
Alegeri Ungaria. Maghiarii merg astăzi la urne într-un scrutin care i-ar putea pune capăt lui Viktor Orbán după 16 ani de putere
Digi24
Biroul 1440 și noul „Starlink rusesc”: De ce nu a reușit Putin să găsească o alternativă la sistemul de sateliți al lui Elon Musk
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
Chipul lui Mircea Lucescu, desfigurat pe tabela de la Arena Națională la FCSB - Oțelul. Rușine pentru primăria lui Ciucu
Adevarul
Câștigă sau pierd SUA în Iran? Argumentele consilierului lui George W. Bush: „Se inventează linii imaginare”
Mediafax
Experiment. Pe o stradă din San Francisco a fost deschis primul magazin condus de inteligența artificială
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
Ce înfrângere l-ar face pe Orban să demisioneze din fruntea partidului Fidesz
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Poți cumpăra una din mașinile din colecția CEO-ului Ford. Cât costă un DeTomaso Pantera din 1972?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cercetătorii cred că ochii vertebratelor au fost inițial un singur ochi în vârful capului