Prima pagină » Actualitate » Robert Negoiță promite INFINITY POOL în Parcul Pantelimon / Proiectul avea termen de finalizare anul 2019

Robert Negoiță promite INFINITY POOL în Parcul Pantelimon / Proiectul avea termen de finalizare anul 2019

Robert Negoiță promite INFINITY POOL în Parcul Pantelimon / Proiectul avea termen de finalizare anul 2019

Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, este foarte încântat de noua investiție a admnistrației publice; un complex acvatic amenajat în Parcul Pantelimon. La parter, acesta va avea o piscină Infinity care se va vedea foarte bine prin pereții din sticlă, va avea o zonă cu bar, jacuzzi, masaj și o priveliște de ansamblu asupra vegetației din parc.

„Apa înseamnă viață, apa înseamnă sănătate!”, spune primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, în timp ce prezintă noua investiției a primăriei de sector. Este vorba despre un complex acvatic, dotat cu toate facilitățile unui complex de lux. Edilul speră ca proiectul să fie gata până la sfârșitul acestui an, iar elevii din sector vor fi privilegiați.

Asta e piscina de la parter. Deci o piscină infinity, gen. Se va vedea așa în orizont, prin aceste sticle care vedeți că n-au niciun fel de element de structură. Este sticlă și atât, ca să ai o vizibilitate cât mai bună, pentru că chiar e superb afară. Ai un view extraordinar. Își imaginez iarna,  când va  vâjul afară, cu ninsoare, cu vânt, cu frig și stai aici relaxat cu,de ce nu, cu un cockteil în mână. Fix de aici, de la de la bar, aici e zona de bar, aici va să fie zona de jacuzii, cu masaj, cu toate cele,  spune primarul Sctorului 3.

Robert Negoiță mai spune că are speranțe că, până la finalul anului, proiectul va fi gata. De el, se vor bucura în special elevii din sector, pentru că vor avea intrare gratuită.

Cu siguranță am mari speranțe că până la finalul anului acest proiect va fi gata și ne vom bucura împreună aici, mai ales elevii din cer din Sectorul 3 care vor avea vor avea acces gratuit în acest complex acvatic de această facilitate, atât de necesar. Apa înseamnă viață, apa înseamnă sănătate, să fim cât mai viguroși, cât mai sănătoși și cât mai multe facilități pentru copii. O zi frumoasă!

Primăria a investit până acum în complex peste 160 milioane lei, adică 32 milioane de euro. Instituția vrea să concesioneze parcul pe 35 de ani unui operator privat, iar redevența cea mai mică pe care acesta o poate oferi Primăriei este de circa 404.000 de euro/an fără TVA.

În anul 2018 au început lucrările la parcul acvatic, iar termenul de finalizare a fost noiembrie 2019, însă a fost prelungit până în aprilie 2020. Apoi, a mai fost prelungit până în aprilie 2021 și încă o dată până la sfârșitul anului 2022.

În vara anului 2022, Primăria Sectorului 3 a concesionat complexul acvatic, condiția fiind ca operatorul economic desemnat să finalizeze lucrările. La sfârșitul anului 2022, lucrările nu au fost finalizate, iar construcția era gata în proporție de 70%.

Potrivit Hotnews, în aprilie 2023, Consiliul Local S3 a aprobat un deviz de aproape 50 milioane lei (10 milioane de euro) ca societatea primăriei, Algorithm Construcții S3, să termine lucrările rămase și să echipeze complexul acvatic cu echipamentele necesare.

Robert NEGOIȚĂ rămâne candidatul comun la Primăria Sectorului 3 / Marcel Ciolacu: Mă bucur mult că domnul Negoiță a văzut un eventual IMPAS

Mutare NEAȘTEPTATĂ. Robert Negoiță nu exclude să candideze în locul lui Cătălin Cîrstoiu dacă PSD îi cere

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
De ce e periculos să aprindem aragazul ca să ne încălzim? Riscurile intoxicării cu monoxid de carbon
Digi24
Oficial BNR: „Reducerea de 10% în administrație nu e suficientă”. Marea problemă: Suntem tot în România anilor '60 a lui Ceaușescu
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Cursuri suspendate sau desfășurate online în
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
„Santinela Arctică”. Propunerea Germaniei pentru a reduce tensiunile cu SUA legate de Groenlanda și modelul pe care s-ar baza
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Un exemplar rar de benzi desenate cu Superman, vândut la licitație cu o sumă colosală