Prima pagină » Actualitate » Șase elevi de la un liceu din Arad, transportați la SPITAL, după ce li s-a făcut rău în timpul cursurilor

Șase elevi de la un liceu din Arad, transportați la SPITAL, după ce li s-a făcut rău în timpul cursurilor

Ruxandra Radulescu
Șase elevi de la un liceu din Arad, transportați la SPITAL, după ce li s-a făcut rău în timpul cursurilor
FOTO - Caracter ilustrativ: Shutterstock

Șase elevi de la un liceu din Arad au fost transportați la spital, după ce au acuzat stări de rău și greață în timpul orelor, a transmis ISU Arad. La fața locului au intervenit de urgență echipaje cu autospeciala CBRN pentru efectuarea de măsurători în clase.

Incidentul a avut loc în incinta Liceului cu Program Sportiv Arad, a transmis ISU  Arad. Autoritățile au intervenit cu două ambulanțe SMURD. La fața locului s-au deplasat și reprezentații Direcției de Sănătate Publică Arad.

„Copii cu stare de rău și greață, la un liceu din municipiul Arad, strada Independenței. Pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad intervin cu două ambulanțe SMURD, dintre care una de Terapie Intensivă Mobilă”, a transmis ISU Arad.

În urma evaluării medicale, șase elevii au fost transportați la spital pentru investigații, toți fiind conștienți și cooperanți.

„La locul evenimentului, au mai fost solicitate autospeciala CBRN pentru efectuarea măsurătorilor in sălile de clasă şi o autospecială pentru transport personal şi victime multiple. De asemenea, la locul evenimentului se deplasează şi reprezentaţii Direcţiei de Sănătate Publică Arad”, au adăugat reprezentanții ISU.

În urma măsurilor efectuate de către echipajul CBRN, nu au fost identificate valori negative. Nu s-a impus evacuarea elevilor din școală, transmite ISU Arad

Foto: Profimedia

Citește și:

Un adolescent a incendiat toaleta școlii în urma unei provocări pe TikTok. Autoritățile au intervenit de urgență

Trei elevi de la Târgu Frumos, Iași, au furat sumane, căciuli dacice și cornuri de bivol, de la un meșter tradițional. Cum au fost judecați hoții

Profesoară din Cluj, ACUZATĂ de purtare abuzivă asupra unei eleve în vârstă de 10 ani. Copila a fost trasă de păr, trântită pe un scaun și jignită

Recomandarea video

Mediafax
Donald Trump anunță posibilitatea unui acord cu Iranul: ”Dacă nu, arunc totul în aer și le iau petrolul”
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
-12 grade Celsius până de Paște, în București. Meteorologii Accuweather anunță o scădere drastică de temperatura în Capitală
Prosport.ro
FOTO. Și-a trădat prietena și a avut o aventură cu soțul acesteia
Adevarul
Ce s-a ales de utilajele „minune” pentru topirea zăpezii lăsate moștenire de administrația Firea. Explicațiile Primăriei Capitalei
Mediafax
Prognoza ANM: temperaturile scad în Săptămâna Mare. Cum va fi vremea de Paște
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cârlig de remorcă neomologat: Cât e amenda în 2026 și ce trebuie să faci ca să intri în legalitate
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Explorator lăudat sau impostor? Adevărata poveste a primului om care s-a luptat cu gheţurile pentru a ajunge în „Vârful lumii”