Prima pagină » Actualitate » Suceava: O autospecială a POLIȚIEI cu deținuți a fost lovită de un BMW condus de o tânără de 19 ani

Suceava: O autospecială a POLIȚIEI cu deținuți a fost lovită de un BMW condus de o tânără de 19 ani

O tânără de 19 ani, care conducea un autoturism marca BMW în Suceava, nu a acordat prioritate, duminică, unei autospeciale de poliție, care transporta deținuți, intrând în coliziune cu aceasta. Accidentul a avut loc duminică, în jurul orei 13:10, intr-o intersecție de pe raza municipiului Suceava, între o mașină și o autospecială de poliție.

„S-a stabilit ca autospeciala de poliție era condusă de către un agent de poliție din cadrul Centrului de Reținere și Arestare Preventivă IPJ Suceava. Pe locul din dreapta față de afla un alt agent din cadrul aceleiași structuri. Autospeciala transporta două persoane private de libertate, aflate în stare de arest preventiv în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă IPJ Bistrița Năsăud și care au fost transportate la sediul unității de parchet pentru o serie de activități judiciare. În jurul orei 13:00, cele două persoane private de libertate au fost preluate de către echipajul din cadrul CRAP IPJ Suceava pentru a fi transportate înapoi la Bistrița Năsăud”, transmite Poliția Suceava, potrivit Mediafax.

Într-o intersecție care face accesul spre parcarea unui hipermarket de la periferia municipiului Suceava, tânăra șoferiță de 19 ani, în timp ce conducea autoturismul, nu a acordat prioritate autospecialei care se deplasa în regim prioritar cu semnalele acustice și luminoase, intrând în coliziune cu autospeciala.

Mașina de poliție a luat foc

În urma accidentului, agentului de poliție care conducea autospeciala a fost rănit. De asemenea, a fost rănit și unul dintre cei doi bărbați deținuți, care erau transportați în autospecială. Cei doi au fost transportați la unitate medicală pentru acordarea de îngrijiri de specialitate, leziunile fiind superficiale.

Atât șoferița cât și agentul care conducea autospeciala au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri, fiind recoltate și probe biologice de sânge. S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând a se stabili toate circumstanțele producerii evenimentului.

Vide și Foto: Știreasucevei.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Directorul general de la JPMorgan avertizează că slăbiciunea Europei ar putea afecta economia americană
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Fosilele de Anaconda arată de ce sunt acești șerpi atât de mari