Prima pagină » Actualitate » Sute de albine trăiau în interiorul unui copac din Sectorul 3 și au fost salvate de Patrula Apicolă Urbană

Sute de albine trăiau în interiorul unui copac din Sectorul 3 și au fost salvate de Patrula Apicolă Urbană

Un roi de albine a fost salvat luni dimineață dintr-un copac care a fost tăiat. Arborele era uscat și devenise periculos.

Albinele au fost salvate de Patrula Apicolă Urbană, care a fost solicitată de Primăria Sectorului 3.

„Albinele care se instalaseră într-un copac uscat din sectorul nostru au fost salvate. Ulterior, colegii mei de la toaletări au putut interveni pentru îndepărtarea acestui arbore ce devenise periculos.  Mulțumim domnului Nicu Coman de la Patrula Apicolă Urbană pentru sprijin”, a anunțat primarul Robert Negoiță pe pagina sa de Facebook.

Toaletări în Sectorul 3

În interiorul copacului au fost găsiți mai mulți faguri cu miere, așa cum se poate vedea din fotografiile publicate de Robert Negoiță.

„Colegii noștri intervin de la prima oră pentru a îndepărta pericolele reprezentate de arborii aflați în declin biologic avansat. Vă reamintim că avem și o pagină dedicată unde puteți sesiza toate situațiile de arbori care pun în pericol siguranța cetățenilor: Toaletări și defrișări S3 ”, a transmis și Primăria Sectorului 3.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Vrei să locuiești gratuit în Grecia? O insulă caută voluntari pentru îngrijirea pisicilor
Digi24
Trump amenință o nouă țară. „Cred că vor fi loviţi dur”
Cancan.ro
Cuplu nou în showbizul românesc! Fostele vedete de la Antena 1 se iubesc: 'Mi-a zis horoscopul că o să găsesc o persoană în cel mai neașteptat moment'
Prosport.ro
De ce nu a mai plecat Andreea Bălan în vacanță de Revelion pentru prima dată în 10 ani!
Adevarul
Cum îți cresc pensia punctele de stabilitate: ce sunt și cine beneficiază de ele în 2026
Mediafax
Ninge la Sinaia și în Poiana Brașov: ce instalații funcționează și ce rămâne închis pentru turiști
Click
Orașul din Europa care a fost invadat de români. 8 din 10 turiști sunt din țara noastră: „E scris în limba română peste tot”
Digi24
Serviciile secrete occidentale susțin că ayatollahul Khamenei e pregătit să fugă la Moscova dacă protestele din Iran escaladează
Cancan.ro
Cât costă treningul purtat de Nicolas Maduro când a fost capturat. NU se mai găsește în magazine!
Ce se întâmplă doctore
Dieta cu lapte cu care Gina Pistol a slăbit 8 kilograme. Regimul se ține două săptămâni
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Trebuie să plătească peste 100.000 de dolari pentru că a parcat neregulamentar în propria curte
Descopera.ro
Trucul dovedit științific care îți îndeplinește toate dorințele
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Test de cultură generală. De ce s-a prăbușit Imperiul Roman?