Prima pagină » Actualitate » Un șofer de 19 ani s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu din Maramureș, în timp ce era urmărit de polițiști. Tânărul era băut și nu a oprit la semnalul lor (FOTO)

Un șofer de 19 ani s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu din Maramureș, în timp ce era urmărit de polițiști. Tânărul era băut și nu a oprit la semnalul lor (FOTO)

Un șofer de 19 ani, care a refuzat să oprească la semnalele polițiștilor și a fost urmărit de aceștia, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat într-un pârâu din localitatea Vălenii Lăpușului, județul Maramureș. Polițiștii din Târgu Lăpuș au fost cei ce au încdrcat să îl oprească la un control pe un drum județean și au plecat pe urmele tânărului, care se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Potrivit polițiștilor din Maramureș, acesta avea o concentrație de 0,44 mg/l alcool pur în aerul expirat.

După accident, șoferul – care este din județul Sălaj – a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Tot acolo i-au fost recoltate și mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

Polițiștii au deschis în acest caz un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice.

Două persoane au murit pe un drum din Vâlcea, după ce mașina în care se aflau a intrat într-un copac

Două persoane au murit, duminică dimineață, într-un accident produs pe un drum din județul Vâlcea, în comuna Maciuca, sat Botorani, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU).

Mașina în care se aflau cei doi a lovit un copac de pe marginea drumului sătesc Botorani-Oveselu, iar un martor a sunat de urgență la 112, după ce a văzut că victimele erau încarcerate și inconștiente. Salvatorii ajunși la fața locului au constatat că cele două victime nu prezintă semne vitale.

O mașină de Poliție circula pe contrasens, la ieșirea din orașul Tecuci. Totul a fost filmat!

O mașină de Poliție a fost filmată în timp ce mergea pe contrasens, pe un drum aflat la ieșirea din orașul Tecuci, în județul Galați. Și cum autospeciala MAI nu avea semnalele luminoase pornite, șefii Poliției din respectivul județ au cerut o anchetă.

Autospeciala de Poliție a fost filmată cu o cameră montată la bordul altei mașini. Ulterior, imaginile au ajuns pe Facebook, iar șefii Poliției au comandat o anchetă pentru a se afla în ce împrejurări s-a produs incidentul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Meteo București: Strat de zăpadă de până la 15 cm și temperaturi minime de până la -10 grade
Digi24
Traian Băsescu spune că Nicușor Dan face „o mare greşeală”: E într-o capcană să prezinte raportul pentru anularea alegerilor în 2024
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
Ultimul suflet din lagărul Rubla: „La Însurăței ne omora și la Viziru ne îngropa“
Mediafax
33 de plaje dintre cele mai vizitate din sudul Mediteranei ar putea dispărea în următorii ani
Click
Cum a fost distrusă una dintre cele mai mari fabrici de lactate din România. A fost un simbol al industriei alimentare românești
Digi24
Cum vrea Putin să profite de dezghețarea Arcticii: nevoia de parteneri și norul negru care planează asupra planurilor Kremlinului
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Analizele ADN arată cine ar fi fost ultimul șaman siberian