Prima pagină » Coronavirus » Încă un medic a fost răpus de COVID-19. Andrei Suciu avea peste 40 de ani de activitate profesională

Încă un medic a fost răpus de COVID-19. Andrei Suciu avea peste 40 de ani de activitate profesională

Încă un medic a fost răpus de COVID-19. Andrei Suciu avea peste 40 de ani de activitate profesională

Andrei Suciu, un cunoscut medic de familie din Bistița-Năsăud, a fost răpus de COVID-19. Acesta avea peste 40 de ani de activitate profesională și, în trecut, fusese și consilier județean.

În vârstă de 69 de ani, Dr. Andrei Suciu nu a reușit să depășească infecția cu COVID-19 și a încetat din viață. Tristul anunț a fost făcut de Romeo Florian, primarul comunei Lechința, județul Bistrița-Năsăud, unde medicul avea un cabinet.

Dragi prieteni, din păcate trebuie să vă dau o veste foarte tristă, doctorul Andrei Suciu a pierdut lupta cu acest virus nemilos. Înmormântarea va avea loc duminică, 27.12.2020, ora 13, în cimitirul Parohiei Ortodoxe din Lechința. Bunul Dumnezeu să îl ierte și să îl odihnească”, a scris primarul Romeo Florian, pe Facebook.

Andrei Suciu avea peste 40 de ani de activitate profesională, fiind implicat inclusiv în politică. A fost membru al PSD Bistrița-Năsăud, iar timp de trei mandate (2008-2012, 2012-2016 și 2016-2020) a ocupat funcția de consilier județean.

Doi medici din Câmpina, soţ şi soţie, au fost răpuși de COVID-19

Tot în decembrie, Alexandrina și Octavian Ionete, doi medici din Câmpina, soț și soție, au fost răpuși de COVID-19. Tristul anunț a fost făcut de conducerea spitalului unde cei doi au lucrat.

Cei doi medici erau specializați în radiologie. Octavian Ionete ieșise la pensie, iar soția sa, dr. Alexandrina Ionete încă profesa în cadrul spitalului de la Câmpina. Cel mai probabil, în respectiva unitate medicală s-a infectat cu COVID-19.

Conducerea Spitalului Municipal Câmpina, cât și întregul colectiv de salariați, își exprimă profundul regret în legătură cu decesul distinșilor medici Alexandrina și Octavian Ionete, profesioniști de o imaculată probitate și o înaltă competență profesională. Dumnezeu să-i odihnească!”, au transmis reprezentanții Spitalului Municipal Câmpina, potrivit ziarulincomod.ro.

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Ce cred europenii despre Donald Trump?