Prima pagină » Coronavirus » MĂRTURIA lui Daniel, un român vindecat de COVID-19 în Spania, după 19 zile în comă: Nu puteam să suflu, nu aveam aer. Eram inconștient

MĂRTURIA lui Daniel, un român vindecat de COVID-19 în Spania, după 19 zile în comă: Nu puteam să suflu, nu aveam aer. Eram inconștient

MĂRTURIA lui Daniel, un român vindecat de COVID-19 în Spania, după 19 zile în comă: Nu puteam să suflu, nu aveam aer. Eram inconștient

După ce a luptat trei săptămâni să învingă virusul, un român care trăiește în Spania a dat detalii înfiorătoare despre chinurile prin care a trecut.

În ultimele 24 de ore s-au înregistrat în Spania aproape 1000 de decese. Este a două țară, după Italia, cu cel mai mare bilanț al morților din cauza noului coronavirus.
Daniel e șoferul român de TIR care a fost 19 zile în comă, după ce a devenit primul pacient infectat cu COVID-19 din regiunea Galicia. „Eram inconştient, nu puteam să suflu, nu aveam aer. Aveam temperatură mare. Nu mâncam. Nu puteam să mă mişc. Îmi amintesc foarte puţine lucruri. Trebuia doar să ridic mâna, să le fac semn să intre, să mă schimbe sau să îmi pună un aparat”, a spus românul Daniel Aldea, stabilit în Spania.
„Am fost primul care a ieşit pentru că au mai fost şi au murit. Nu au rezistat. Când eşti la reanimare corpul tău nu mai depinde de tine, depinzi de aparate”, a mai spus Daniel Aldea.

Recomandarea video

Mediafax
Europa 2026: previziuni salariale, țările cu cele mai mari creșteri. România și Ucraina, singurele pe minus
Digi24
Cea mai scăzută temperatură de pe Pământ în acest moment. Zilele următoare sunt prognozate și -60 de grade Celsius
Cancan.ro
-17 grade Celsius în România. Pe ce dată vine "iarna secolului", potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Crăciun sărbătorit în secret, în Coreea de Nord. Familiile riscă pedepse aspre pentru împodobirea unui brad
Mediafax
Cod portocaliu de viscol în zona de munte din județele Hunedoara și Caraș-Severin
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
A murit Pat Finn. Actorul din serialele „Seinfeld” și „Friends” avea 60 de ani
Cancan.ro
Greșeala făcută de o gospodină din Brăila, pe salata Boeuf. Când au citit mesajul, invitații și-au dat coate 🤭
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia deschide comenzile noului Spring pe piețele vest-europene. România încă vinde vechea generație
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit că anotimpurile Pământului sunt ciudat de desincronizate