Prima pagină » Diverse » Vacanță de COȘMAR în Bulgaria! Cum a rămas o familie de români fără mașină, furată chiar din parcare

Vacanță de COȘMAR în Bulgaria! Cum a rămas o familie de români fără mașină, furată chiar din parcare

Vacanță de COȘMAR în Bulgaria! Cum a rămas o familie de români fără mașină, furată chiar din parcare

O familie de români care a petrecut concediul în Bulgaria a trecut prim momente de infarct după câteva zile de relaxare la Nisipurile de Aur. La întoarcerea spre casă, oamenii s-au oprit să viziteze un monument istoric, iar mașina le-a furată chiar din parcare.

Popasul la Cap Kaliakra, pentru a vizita ruinele castelului și pentru a se bucura de peisaje i-a costat enorm. Ziua în amiaza mare, le-a dispărut mașina din parcare. În zonă se aflau mulți turiști, dar și alte mașini. Românii au fost crezut inițial că nu văd bine, însă, într-adevăr, mașina în care se aflau toate bunurile dispăruse ca prin magie. La scurt timp și-au dat seama că atunci când au parcat au observat ceva suspect, relatează click.ro.

Nu e singura familie de români care a regretat concediul în Bulgaria

Aceasta nu e singura familie de români care a regretat decizia de a merge în Bulgaria în concediu. Pare incredibil, dar românii povestesc că au fost agresați de vânzătoare, iar fiul lor, chiar lovit!

Totul a mers perfect la începutul sejurului de pe litoralul bulgăresc. Plaja era ok, hotelul avea condiții excelente de cazare, ce să mai, nimic nu părea a le strica dispoziția minunată turiștilor români.

Asta până într-o seară, când familia de patru persoane (părinți și doi copii, de 6, respectiv 8 ani) a ieșit la o plimbare prin stațiunea Nisipurile de Aur. Copiii, curioși din fire, au vrut să se uite la o jucărie, iar unul dintre ei chiar a pus mâna pe ea.

„Seara, ieșind pe faleză să ne plimbăm cu copilașii (de 6, respectiv 8 ani), la unul dintre magazine băiatul cel mare s-a aplecat și a pus mâna pe o jucărie. D-na vânzătoare mi-a zis să îi plătesc 12 leva, i-am răspuns că nu e problemă, îi plătesc, doar să își aleagă copilul modelul pe care îl dorește”, a povestit mama copiilor, potrivit ziare.com.

Recomandarea video

Mediafax
Psihologii sunt de acord că persoanele cărora nu le place să vorbească dimineața au aceste caracteristici
Digi24
România a pierdut procesul cu compania farmaceutică Pfizer și este obligată să plătească 600 de milioane de euro
Cancan.ro
Meteorologii, în alertă: Un val uriaș de praf african a intrat în Europa. Când ajunge în România ⬇️
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
„Al treilea front”. China reînvie capacitățile militare ale lui Mao
Mediafax
Consumul de gaze din această iarnă a fost cu 4% mai mare decât media ultimilor trei ani. Cât a rămas în depozite la finalul sezonului de extracție – Datele oficiale ale Transgaz
Click
Urmează două săptămâni de succes pentru trei zodii. Acești nativi au parte de reușita vieții lor
Digi24
Greg Bovino, șeful grănicerilor SUA, a ieșit la pensie cu tot cu parolele de la conturile de social media ale instituției
Cancan.ro
Zodia feminină care va primi inelul de logodnă în aprilie 2026, potrivit celebrei Cristina Demetrescu
Ce se întâmplă doctore
Imagini uitate cu Ramona Olaru în tinerețe, când nu era celebră! Nimeni nu a mai recunoscut-o în aceste fotografii
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Carburanții, ieftiniți agresiv. Motorina a ajuns la sub 10 lei/litru
Descopera.ro
Lansarea Artemis 2 are loc astăzi! Tot ce trebuie să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Un implant mai mic decât un bob de sare îți poate citi creierul în timp real