Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » VIDEO | Ion Cristoiu: „Cartea prințului Harry nu distruge monarhia britanică”

VIDEO | Ion Cristoiu: „Cartea prințului Harry nu distruge monarhia britanică”

Ion Cristoiu, publicist și scriitor, a fost invitatul lui Marius Tucă într-o ediție transmisă live de Gândul.  Acesta a declarat că în cartea prințului Harry, „Spare”, sunt niște descrieri fascinante. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

„Noi, cititorii de azi, avem în Harry un spion din interiorul casei regale. Este un tip care scrie cu luciditate”, a spus Cristoiu.

Conform acestuia, cartea nu distruge monarhia britanică.

De asemenea, scriitorul a mai declarat că „Harry este un anti-protocolar. Sunt descrieri fascinante ale acelei lumi. Cea mai importantă caracteristică a personajului este că nu încearcă să se înfrumusețeze. De regulă, cei care scriu memorii spun că sunt cei mai buni.”

„Pe de altă parte, am descoperit portretul tatălui lui, care este extraordinar. Sunt și pagini în care el află că a murit mama lui. E nostalgia mamei”, a adăugat Ion Cristoiu.

Emisiunea o puteți urmări pe mariustuca.ro, miscareaderezistenta.ro, pe paginile de Facebook  Marius Tucă – și Gândul și pe canalul de YouTube Gândul. Tineți aproape!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Noua clădire pentru tratarea tuberculozei, din București, aproape de finalizare
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Dan Bălan a făcut marele anunț, după apariția îngrijorătoare de la ultimul concert: 'Viața mea a luat o altă direcție'
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Cele mai stranii locuri din Defileul Dunării. Peșterea care ascundea roiuri înfiorătoare de muște
Mediafax
Un aeroport internațional propune interzicerea papucilor Crocs și a pijamalelor: „Ne-am săturat”
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Răsturnare de situație. Miliardarul ucrainean cu cetățenie română care a căzut de la fereastră ar fi fost ucis chiar de către fiul său
Cancan.ro
Actor celebru din România, săltat de mascați! Este vizat într-un dosar de trafic de persoane și spălare de bani, într-un club din București
Ce se întâmplă doctore
O mai ții minte pe Ninel Conde, actrița din telenovela Rebelde? Cum arată acum actrița, la 50 de ani. Nu a îmbătrânit deloc și pozează provocator
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Vânzările Dacia Sandero în 2026 au scăzut la jumătate, în Europa. Modelul nu a prins nici măcar Top 10, în ianuarie
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Dragă, sunt cu o domnișoară de 18 ani la un hotel!
Descopera.ro
Este sau nu adevărat că 1 din 200 de bărbați este un descendent direct al lui Ginghis Han?