Prima pagină » Știri externe » Hackerii i-au spart site-ul de campanie. Mesajul dur postat pe pagina lui Donald Trump!

Hackerii i-au spart site-ul de campanie. Mesajul dur postat pe pagina lui Donald Trump!

Hackerii i-au spart site-ul de campanie. Mesajul dur postat pe pagina lui Donald Trump!

În plin scandal legat de dezvăluirile despre clanul Biden, cu fiul candidatului democrat la președinție personaj în rol negativ, hackerii Americii arată că și ei pot da adevărate „lovituri”. Nu, nu i-au umblat lui Donald Trump prin laptop-ul personal, dar măcar au reușit să-i spargă site-ul de campanie!

Și, cum încercarea moarte n-are, au și reușit în ceea ce și-au propus.

Site-ul de campanie al lui Trump, piratat de hackeri

Candidat pentru un nou mandat de președinte al Americii, Donald Trump primește și el o lovitură din partea rivalilor. Marți, site-ul său de campanie a fost piratat pentru scurt timp.

Acest site a fost piratat”, a indicat un mesaj postat câteva minute pe front page-ul domeniului donaldjtrump.com. „Lumea este sătulă de informaţiile false pe care preşedintele le răspândeşte în fiecare zi”, se mai arăta în mesaj.

Hackerii i-au spart site-ul de campanie. Cer recompensă cu plata în criptomonede

Hackerii care i-au spart site-ul lui Donald Trump au susținut că dețin informaţii confidenţiale despre președintele Americii şi guvernul condus de el. Pentru a nu le face publice, hackerii vor o recompensă cu plata în criptomonede. Altfel, amenință că „bubuie” Internetul cu dezvăluirile lor.

Tim Murtaugh, unul dintre purtătorii de cuvânt ai campaniei Trump 2020, a confirmat piratarea într-un comunicat de presă şi a indicat că autoritățile efectuează investigaţii pentru a afla sursa.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Panică de iarnă”. Depozitele de gaze ale UE, la cel mai scăzut nivel din ultimii 13 ani
Digi24
Epuizare, baze distruse, armament compromis: de ce rolul SUA în Orientul Mijlociu va fi, probabil, regândit de Trump
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă tradițională cu doar 9000 de euro. Terenul are 1800 de metri pătrați
Prosport.ro
Imaginile verii cu David Popovici! Și-a luat o „bijuterie” nouă, de 160.000 de euro
Adevarul
Super-capra din nordul României: noua rasă care ar putea schimba piața lactatelor
Mediafax
Tristan Tate se plânge de mâncarea din închisoare și spune că a slăbit aproape 6 kilograme
Click
La 68 de ani, Natalia Guberna arată impecabil în costum de baie! Cu ce cremă ieftină, celebră în comunism, scapă de riduri: „Costă vreo 20-30 de lei”
Digi24
Cine este Mette-Marit, noua regină a Norvegiei. Controversele stârnite de „Cenuşăreasa” familiei regale GALERIE FOTO
Cancan.ro
Stațiunea din România care i-a cucerit pe sârbi. Românii o ignoră, străinii au descoperit-o
Ce se întâmplă doctore
Cât a plătit Gabriela Cristea pentru injecțiile de slăbit. Prețul unui an de tratament este uriaș: „Pentru un om obișnuit, costurile sunt imense”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
O mașină din Mad Max, construită din două modele complet diferite, se vinde pe eBay
Descopera.ro
Ce este un material misterios și roșiatic observat pe Pluto?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Descopera.ro
De ce continuăm să facem lucruri despre care știm că ne fac rău? Creierul preferă adesea recompensa de acum