Prima pagină » Magazin » „Vreau să bei acel pahar, să-ți rupi chiloții și să dansezi pe masă”. Cum s-a transformat un eveniment caritabil într-un scandal internațional

„Vreau să bei acel pahar, să-ți rupi chiloții și să dansezi pe masă”. Cum s-a transformat un eveniment caritabil într-un scandal internațional

„Vreau să bei acel pahar, să-ți rupi chiloții și să dansezi pe masă
Detalii pe Gândul.

Publicul a fost șocat să afle la ce abuzuri sunt expuse tinerele care au servit băuturi la un eveniment de caritate la care a participat „lumea bună” a societății.

Evenimentul de strângere de fonduri pentru caritate al The Presidents Club Charitable Trust este adresat doar bărbaților din domeniul afacerilor, politicienilor și oamenilor din media, sport sau modă. Investigația realizată de FT arată că tinerele hostese au fost hărțuite, altele pipăite și unora li s-au cerut favoruri sexuale. În 2018. |n contextul mișcării #metoo, prin intermediul căreia numeroase femei și-au făcut curaj, au ieșit în față și au dezvăluit că au fost abuzate, iar mai mulți bărbați, cu statut însemnat în societate și în lumea filmului, au fost arătați cu degetul pentru faptele lor rușinoase.

Madison Marriage, jurnalistă la Financial Times, a auzit de la o prietenă, care lucra ca hostesă, de cât de dificil poate fi să lucrezi pentru un eveniment al The Presidents Club Charitable Trust. Ea s-a hotărât să afle despre ce este vorba și a pretins că este o astfel de chelneriță la eveniment, dezvăluind hărțuirile la care erau supuse femeile.

CITEȘTE CONTINUAREA PE BUSINESS MAGAZIN

Recomandarea video

Mediafax
Știrea zilei de la meteorologi! Cum va fi luna mai
Digi24
Singurul ministru PSD care i-a lăsat un mesaj lui Bolojan când a semnat demisia: „Trebuie să păstrăm o urmă de decență”
Cancan.ro
500 lei în plus la pensie, în luna mai 2026, pentru acești pensionari din România. Cine se încadrează
Prosport.ro
Cea mai frumoasă sportivă din lume a renunțat la haine și a stârnit reacții în rândul fanilor: „Cel mai tare trup de pe planetă”
Adevarul
Comoară dacică descoperită în nordul extrem al României. Printre obiectele găsite se află și patru brățări dacice cu un element rar întâlnit
Mediafax
Cariera fostului adjunct al Securității din Moldova e istorie. Va fi predat!
Click
Ce a înfuriat-o pe Anca Serea la supermarket: „Oameni buni, ce se întâmplă cu voi?”
Digi24
Peter Magyar vrea să readucă Imperiul Austro-Ungar pe hartă. Poziția guvernului de la Viena
Cancan.ro
Ce a mai rămas din averea de milioane a lui Vasile Turcu. Soției i s-a pus poprire pe pensie!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. A ajuns de nerecunoscut după 2 nașteri
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Țara în care Dacia decapotabilă face senzație. Cum arată noua atracție „Jogger Papamobil”
Descopera.ro
Mayașii au construit ceva mai rezistent decât aurul!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Soţul: – S-a culcat cu toate femeile din blocul nostru!
Descopera.ro
Paracetamol mai scump cu 30% din cauza războiului din Orientul Mijlociu