Prima pagină » Mini » FACEBOOK. Opt lucruri interesante despre cea mai mare rețea de socializare din lume

FACEBOOK. Opt lucruri interesante despre cea mai mare rețea de socializare din lume

Adrian PopaSilviu Bănilă
FACEBOOK. Opt lucruri interesante despre cea mai mare rețea de socializare din lume
FACEBOOK. Facebook are peste 1,5 miliarde utilizatori activi în fiecare lună și rămâne cea mai mare rețea de socializare din lume.

FACEBOOK. Agenția de marketing Wishpond a realizat o listă cu nouă lucruri interesante despre Facebook, scrie Business Insider.

1. Facebook nu îmbătrânește. 87% din cei care erau liceeni în 2014 folosesc Facebook. Aproape 70% dintre adolescenți sunt prieteni cu părinții lor pe Facebook.

2. Din nefericire, Facebook nu este o rețea sută la sută sigură. 66% dintre adolescente susțin că au fost agresate sexual pe Facebook.

3. Interacțiunile postărilor de pe Facebook cresc cu 225% în ziua în care un utilizator își schimbă „starea civilă. Doar 28% dintre cei proaspăt căsătoriți își schimbă statusul la câteva ore după ce au oficiat căsătoria.

FACEBOOK. Câți americani nu pot accesa rețeaua de socializare de la locul de muncă

4. Cel mai popular tip de prieten de care ceilalți „se despart” pe Facebook este un prieten din liceu. Motivul: postările nepotrive sau polarizate.

5. Totodată, angajatorii trebuie să țină cont de faptul că 19,4% dintre americani nu pot accesa Facebook la locul de muncă. Pe de altă parte, 30% dintre americani folosesc Facebook la locul de muncă.

6. Un alt lucru interesant este faptul că în rândul serialelor tv, „The Simpsons” are cei mai mulți fani, 69,6 milioane, urmat de Mr. Bean și SpongeBob.

7. Totodată, țara cu cei mai activi utilizatori de Facebook este Canada. Alături de SUA, cele două țări însumează 157 milioane utilizatori activi zilnici.

8. Cât despre prezența Facebook în Asia, în ciuda unor restricții, rețeaua socială înregistrează 253 milioane utilizatori zilnici. Facebook este interzisă în China.

Recomandarea video

Mediafax
Bărbatul care a „păcălit” canicula: și-a răcit casa fără aer condiționat și fără facturi uriașe
Digi24
Toți oamenii ayatollahului: aliații Iranului învață să se descurce singuri
Cancan.ro
Pescobar, DISTRUS. Restaurantul mega celebru a fost ÎNCHIS! Motivul este halucinant
Prosport.ro
FOTO. Două jucătoare se iubesc. Relația lor e pusă de un eveniment unde trebuie să fie adversare
Adevarul
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din Marea Neagră. Presa maghiară scrie despre acordul crucial pentru Ungaria
Mediafax
Crama de pe Autostrada Soarelui care a dus vinul dobrogean în lume
Click
Daniel Iordăchioaie, experiență de coșmar după ce a acceptat un avans de 10.000 de dolari: „M-am băgat de frică. Groapa era adâncă de doi metri, iar pământul era deasupra mea”
Digi24
„Ceasul ticăie pentru Putin. Mai are 5 luni”. Avertismentul șefului serviciilor secrete estoniene privind pierderile uriașe ale Rusiei
Cancan.ro
A dat lovitura după Survivor! Gabi Tamaș a semnat. Pe ce post TV va putea fi văzut
Ce se întâmplă doctore
Ce arată primele rezultate ale necropsiei lui Robert, elevul din Bacău mort după ce s-ar fi înecat cu un sandwich
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Performanță spectaculoasă pentru un român în Formula 4. Pleacă din pole position
Descopera.ro
Marea Piramidă din Giza are sistem anti-cutremur! Cum e posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
Care sunt cele mai „neprietenoase” orașe din Europa?