Prima pagină » Știri politice » Ciprian Şerban, mut la declarațiile lui Marcel Ciolacu, care îndemna social-democrații să răspundă la INJURII: „Întrebați-l ce a vrut să spună”

Ciprian Şerban, mut la declarațiile lui Marcel Ciolacu, care îndemna social-democrații să răspundă la INJURII: „Întrebați-l ce a vrut să spună”

Ciprian Şerban, președintele Camerei Deputaților, a evitat să comenteze declarațiile lui Marcel Ciolacu de la Suceava, în care liderul PSD îndemna social-democrații să riposteze la injuriile primite pe rețelele de socializare. „Hai să-i înjurăm și noi pe ei”, a spus Ciolacu.

„Întrebați-l pe domnul Ciolacu ce a vrut să spună! Mă întrebați pe mine ce a vrut să spună domnul Ciolacu? Nu pot să știu eu ce a vrut să spună domnul Ciolacu sau cum a fost în context acea discuție. Repet, eu n-am văzut declarația”, a spus Ciprian Şerban, la Parlament.

După ce un reporter i-a explicat că este vorba despre o declarație publică de la Suceava a liderului PSD, Ciprian Șerban a spus că asta nu „ar trebui să-l convingă”, punând la îndoială veridicitatea informației.

„Ce schimbă cu asta, faptul că eu nu am văzut declarația? Tu vii și îmi spui că e o declarație de la Suceava, eu spun că nu am văzut-o, ar trebui să mă convingă că așa este”, a mai declarat președintele Camerei Deputaților.

Amintim că Marcel Ciolacu, la o întâlnire cu primarii din Suceava, alături de Crin Antonescu, a spus sâmbătă: „Stăm și ne speriem când scriem pe Facebook, că apar boți și tiriboți – ce-or mai folosi – și zicem: «Dom’le, ia uite ce mă înjură!». Măi oameni, dacă e nevoie… Prea am avut bun-simț! Hai să-i înjurăm și noi pe ei! Hai să vedem care sunt mai mulți: boții lor sau noi? De ce stăm în defensivă?”. citește mai multe AICI)


CITEȘTE ȘI:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Viitorul mașinilor chinezești în Europa: UE a luat decizia momentului
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
Mărturiile stupefiante ale lui Mario Iorgulescu despre nunta fiului lui Romică Țociu: M-au întrebat dacă vreau să iau ceva cu ei
Prosport.ro
Cuplul momentului în România. Cunoscuta cântăreață se iubește cu fostul fotbalist FCSB
Adevarul
Ce se află sub gheața celei mai mari insule din lume. Pământul le-a ascuns aici dintr-un motiv anume
Mediafax
Criză în America! Cât a ajuns să coste o banală pizza cu brânză
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
BREAKING! Mario Iorgulescu vrut să se SINUCIDĂ. Mesajul de ADIO lăsat părinților
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
De ce au fost interziși câinii în Antarctica?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Adevărul simplu și trist: De ce cred oamenii în teoriile conspirației?