Prima pagină » Știri politice » Mihai Tudose: AUR nu este un pericol pentru nimeni / Nu are nicio şansă să ajungă la guvernare / În 2020, s-a fofilat

Mihai Tudose: AUR nu este un pericol pentru nimeni / Nu are nicio şansă să ajungă la guvernare / În 2020, s-a fofilat

Mihai Tudose: AUR nu este un pericol pentru nimeni / Nu are nicio şansă să ajungă la guvernare / În 2020, s-a fofilat

Fostul premier PSD, europarlamentarul Mihai Tudose, este de părere că AUR nu are nicio şansă să ajungă la guvernare. El a precizat că la alegerile parlamentare din 2020, AUR „s-a fofilat”, iar alegătorii nu au văzut cu adevărat acest partid, dar că acum „lumea se uită”.

Întrebat dacă AUR este un pericol în anul electoral 2024, Mihai Tudose a explicat de ce acesta nu reprezintă niciun pericol.

„Eu nu îl identific ca pe un pericol. Nu este un pericol pentru nimeni, fiindcă nu are nicio şansă, fără aroganţă, nu are nicio şansă să ajungă la guvernare. Niciun sondaj nu a dat AUR la 51 la sută. Data trecută (la alegerile parlamentare – n.r.) s-a fofilat, nu l-a văzut nimeni, acum lumea se uită”, a declarat Tudose, duminică seară, la Prima News.

El a mai precizat că AUR nu are cum să ajungă la guvernare.

„Nu îl văd la guvernare pe AUR, nu are cum să ajungă AUR la guvernare. Cum a fost şi PRM şi PPDD şi aşa mai departe. Noi trebuie să vedem cum facem să avem o ţară guvernată, de acolo încolo…”, a spus Tudose, conform News.ro.

„Este un atac mârşav”

Premierul Marcel Ciolacu a fost întrebat, în 6 octombrie, la Râmnicu Vâlcea, cât de mare este pericolul reprezentat în anul electoral viitor de AUR, care a împărţit pliante la deschiderea anului universitar de la SNSPA.

„Românii au întotdeuna dreptate. Sunt ferm convins că până în ziua votului românii vor fi informaţi foarte clar. Este un atac mârşav, la fel cum este atacul lor şi la UE şi la NATO. Aştept soluţiile pe care le au la UE şi NATO, la OCDE”, a replicat atunci Marcel Ciolacu.

Recomandarea video

Mediafax
Episod de iarnă severă în România: concluziile ședinței Comitetului ministerial pentru situații de urgență convocat de Ministerul Mediului
Digi24
Denis Kapustin, liderul neonazist al grupării paramilitare Corpul Voluntarilor Ruși, a murit pe front, luptând pentru Kiev
Cancan.ro
Cântăreața care urlă de durere după moartea lui Ion Drăgan. Mesajul crunt de adio: 'Ai fost jumătatea mea mai bună'
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
Gest disperat al unui cabanier: „Plătiți cât vă permiteți. E primul an în care nu am oaspeți de Crăciun”
Mediafax
O măgăriță este vedeta Operei din New York. Agent: „Este fabuloasă”
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Mirabela Grădinaru, despre cum i s-a schimbat viața de când Nicușor Dan e președinte: „Ulterior am obținut și acest drept”
Cancan.ro
Județul din România în care au fost găsite 19 persoane decedate în cele 2 zile de Crăciun. Nu s-a mai putut face nimic pentru ei
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Ce lichide să nu verși niciodată în chiuvetă și de ce?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
De ce aproximativ 90% dintre oameni raportează schimbări de personalitate după transplant?