Prima pagină » Social » Doctoriță din Mangalia, moartă la 40 de ani, din cauza unui infarct. Aceasta lucra la două spitale și la o clinică

Doctoriță din Mangalia, moartă la 40 de ani, din cauza unui infarct. Aceasta lucra la două spitale și la o clinică

Durere sfâșietoare după moartea doctoriței de la Spitalul din Mangalia, care a făcut infarct la doar 40 de ani. Apropiații susțin că aceasta ar fi decedat din cauza epuizării.

Cei care o cunoșteau spun că doctoriță era epuizată din cauza serviciului, nu lucra doar la Mangalia, unde era director medical, ci și la Spitalul Județean din Călărași, și la o clinică privată din Constanța, ca medic anestezist.

Moartea fulgerătoare a doctoriței din Mangalia a șocat o comunitate întreagă. Felicia Mărginea era cunoscută ca un medic dedicat meseriei sale, în care punea mult suflet.

Doctorița nu era bolnavă, spun apropiați ei. În ziua fatidică, familia și-a făcut grijă pentru că nu mai răspundea la telefon. Se odihnea după ce venise de la muncă. În momentul în care au venit acasă au găsit-o inconștientă și au sunat imediat la 112. Medicii veniți să o salveze au reușit să-i repornească inima. A fost internată de urgență, însă, din păcate, în final nu a supraviețuit.

Muncea prea mult, spun apropiații, care cred că doctorița de 40 de ani s-a stins din cauza epuizării. Lucra la trei spitale, iar colegii săi aveau doar cuvinte de laudă la adresa ei.

„Doamna doctor Felicia Mărgineanu a fost colega noastră de 5 ani de zile domenii. Făcea gărzi în cadrul spitalului nostru. A fost un coleg desăvârșit și o să-i simțim lipsa indiferent de oră. Doamna doctor ne-a ajutat întotdeauna ne-a susținut, am lucrat excepțional în toți acești ani cu dânsa.”, a declarat purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean Călărași.

FOTO: captura RTV

Citește și:

DEPRESIA în perioada sărbătorilor de iarnă. Dr. Dorina Maria Onița: „Realitate trăită de mulți oameni, există încă mitul că depresia trece de la sine”

Anchetă la un spital din Cluj-Napoca, după ce o mamă, internată cu bebelușul de 2 luni, a rămas îngrozită de condiții

Medic de gardă la UPU Slatina, amendat cu 10.000 de lei după ce o femeie a plecat din spital cu diagnostic greșit și a murit

Recomandarea video

Mediafax
Mii de turiști au rămas blocați în Laponia. Temperaturi de aproape minus 40 de grade
Digi24
Oficial BNR: „Reducerea de 10% în administrație nu e suficientă”. Marea problemă: Suntem tot în România anilor '60 a lui Ceaușescu
Cancan.ro
Sofia Vicoveanca a suferit un INFARCT! Artista, internată la Spitalului Clinic Județean de Urgență 'Sf. Ioan cel Nou' Suceava
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Timothée Chalamet, Globul de Aur! Lista COMPLETĂ a câștigătorilor din 2026
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
„Santinela Arctică”. Propunerea Germaniei pentru a reduce tensiunile cu SUA legate de Groenlanda și modelul pe care s-ar baza
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Explicații de la Guvern: de ce au crescut impozitele pe proprietate și mașini în 2026?