Prima pagină » Sport » Andra Măruță e istorie! Cine va CÂNTA diseară imnul României la partida cu Bulgaria din Ghencea

Andra Măruță e istorie! Cine va CÂNTA diseară imnul României la partida cu Bulgaria din Ghencea

Andra Măruță e istorie! Cine va CÂNTA diseară imnul României la partida cu Bulgaria din Ghencea

Paula Seling va intona imnul României înaintea partidei amicale cu Bulgaria, care va avea loc, marţi seară, de la ora 21.30, pe Stadionul Steaua.

”În această seară, alături de miile de voci din tribunele stadionului Steaua, Paula Seling va intona imnul României înaintea partidei cu Bulgaria”, a anunţat FRF.

Andra Măruță e istorie! Cine va CÂNTA diseară imnul României la partida cu Bulgaria din Ghencea

După meciul cu Bulgaria, naționala va juca, vineri, cu Liechtenstein, de la ora 21:00, tot pe Stadionul Steaua.

Andra Măruță, acum 6 luni, a fost acuzată de mai mulți internauți că a ”citit imnul” României de pe un prompter la meciul cu Elveția, scor 1-0, în urma căruia naționala a terminat pe primul loc în grupa de calificare pentru EURO 2024.

„Știu toate strofele, cele patru care se cântă. Le-am cântat de atâtea ori și îl știu atât de bine, dar, cu toate astea, nu te poți risca să faci măcar o greșeală. E mult prea important momentul, cântecul în sine, încât să faci vreo greșeală din cauza emoțiilor. Suntem oameni, avem emoții, trăiri. Fără astea nu putem să transmitem.

E atât de onorant pentru un artist să urce pe scenă și să cânte o țară întreagă cu el încât nu îți poți permite ca artist profesionist să faci vreo greșeală. Eu mă bucur că a ajuns emoția mea din suflet la voi prin această interpretare”, a spus Andra, într-un clip video pe Instagram.

Amicalul România – Bulgaria e în Ghencea

Echipa naţională de fotbal a României întâlneşte Bulgaria şi Liechtenstein, marţi (ora 21:30), respectiv vineri (ora 21:00), ambele pe Stadionul Steaua din Capitală, în ultimele partide test înaintea participării la EURO 2024. La turneul final al Campionatului European din Germania (14 iunie-14 iulie), România va face parte din Grupa E, alături de Ucraina, Belgia şi Slovacia.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un eveniment misterios în Antarctica a eliberat carbonul care a încălzit Pământul