Prima pagină » Sport » Gigi Becali a făcut primul „11” al FCSB pentru meciul de debut în grupele Europa League. Cine iese din echipa de start

Gigi Becali a făcut primul „11” al FCSB pentru meciul de debut în grupele Europa League. Cine iese din echipa de start

Gigi Becali a spus care e primul 11 pentru meciul din Europa League cu FK RFS. Partida se joacă pe 26 septembrie, de la ora 22:00.

FCSB a menajat în meciul cu Petrolul, 1-1, doi jucători importanți, pe Siyabonga Ngezana și Mihai Lixandru, pentru ca aceștia să fie apți la duelul de debut în grupele Europa League, cu FK RFS.

Astfel, din echipă vor ieși Mihai Popescu și Florin Tănase, dar și Octavian Popescu, care a jucat sâmbătă seara în partida cu Petrolul 67 de minute. „I-am cerut lui Mihai (n.r. – MM Stoica) să-i spună lui Octavian Popescu înaintea meciului: «Vezi că la fotbal trebuie să fie bărbăție!». A avut mici realizări, apoi la pauză i-am spus: «Spune-i că trebuie să suferim. Trebuie să alerge, să ne apărăm». A pierdut câteva mingi cum nu are voie. În loc să ținem de minge… Asta e. Ei zic că și-a revenit și că la antrenamente este exact ăla, George care a fost. Să vedem”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Meciul FCSB – Petrolul a avut parte și de câteva incidente, iar jandarmii au folosit gaze lacrimogene.

Gigi Becali a făcut primul „11” al FCSB pentru Europa League

„O să fie Ngezana, o să fie cam aia echipa. La mijloc vor fi Olaru, Șut și Lixandru. După aia, în atac vor fi David Miculescu, Bîrligea și Băluță în dreapta.Tănase o să iasă, nu? Păi nu mai jucăm așa, jucăm cu 2 închizători”, a mai declarat Gigi Becali, pentru sursa citată.

FCSB, în meciul cu RFS, poate arăta în următoarea formulă: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut – Băluță, Olaru, Miculescu – Bîrligea.

FCSB, program în Europa League:

26 septembrie FCSB – FC RFS (22:00)
3 octombrie PAOK FC – FCSB (22:00)
24 octombrie Rangers FC – FCSB (22:00)
7 noiembrie FCSB – FC Midtjylland (19:45)
28 noiembrie FCSB – Olympiacos FC (22:00)
12 decembrie TSG Hoffenheim – FCSB (19:45)
23 ianuarie Qarabag FK – FCSB (19:45)
30 ianuarie FCSB – Manchester United (22:00)

Recomandarea video

Mediafax
Mii de turiști au rămas blocați în Laponia. Temperaturi de aproape minus 40 de grade
Digi24
Oficial BNR: „Reducerea de 10% în administrație nu e suficientă”. Marea problemă: Suntem tot în România anilor '60 a lui Ceaușescu
Cancan.ro
Sofia Vicoveanca a suferit un INFARCT! Artista, internată la Spitalului Clinic Județean de Urgență 'Sf. Ioan cel Nou' Suceava
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
Mediafax
Timothée Chalamet, Globul de Aur! Lista COMPLETĂ a câștigătorilor din 2026
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
„Santinela Arctică”. Propunerea Germaniei pentru a reduce tensiunile cu SUA legate de Groenlanda și modelul pe care s-ar baza
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Explicații de la Guvern: de ce au crescut impozitele pe proprietate și mașini în 2026?