Prima pagină » Știri » Șofer prins de radar cu 186 km/h în București. Vitezomanul a rămas fără permisul de conducere

Șofer prins de radar cu 186 km/h în București. Vitezomanul a rămas fără permisul de conducere

Amyra Garey
Șofer prins de radar cu 186 km/h în București. Vitezomanul a rămas fără permisul de conducere

Un șofer din București a fost oprit de poliție, în centrul orașului, după ce radarul l-a înregistrat cu 186 km/h. Polițiștii spun că este un record de viteză al ultimilor șapte ani.

Vitezomanul a fost depistat pe Bulevardul Aviatorilor, duminică seară, în apropierea sediului Guvernului. Ofițerii de poliție spun că este un record de viteză al ultimilor șapte ani.

„25 Septembrie 2022, ora 12.01, Sectorul 1, București, cer senin, asfaltul uscat, condiții favorabile pentru decolarea unui avion și-n același timp pentru producerea unui accident rutier pe drumurile publice în cazul rulării cu o viteză de 186 km/h. Atenție, limita pe sectorul de drum respectiv este de 60 km/h”, se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Poliției Capitalei.

Bărbatul a rămas fără permis de conducere și are de plătit o amendă de 1.300 de lei.

Șoferul a fost oprit la timp de “turnul de control al Brigăzii Rutiere” înainte ca siguranța participanților la trafic să fie pusă în pericol.

În plus, dreptul de “a pilota” i-a fost suspendat pentru 120 de zile. Potrivit postării de pe Facebook, au rămas fără permis alți 14 conducători auto, după doar câteva ore de acțiune.

Conducătorii auto din România, inconștienți de riscul din trafic

De cele mai multe ori, avertizările polițiștilor sau chiar incidentele care se petrec în trafic nu au niciun impact asupra șoferilor români.

Motiv pentru care, aceștia gonesc pe șosele fără a da vreo importanță regulilor din circulație.

Un bărbat de 46 de ani, șofer al unui autoturism Ferrari, a rămas fără permisul auto, în urmă cu două luni, după ce a fost prins conducând cu 230 km/h pe A1.

”La data de 26.07.2022, polițiștii din cadrul Brigăzii de Poliție Autostrăzi – A1 Deva – Nădlac au depistat în trafic, pe A1 la km 431, calea 2, sensul de mers Lugoj – Deva, în apropierea localității Margina din județul Timiș, un bărbat de 46 ani, care ar fi condus un autoturism cu viteza de 230 km/h pe un sector de drum limitat la 130 km/h”, se arată în comunicatul Poliției.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cine este Péter Magyar, omul ce l-ar putea îndepărta pe Orban de la putere și ar putea așeza Ungaria pe un traseu mai pro-european
Digi24
VIDEO „Mi se ard cozonacii în cuptor”. O şoferiţă a fost prinsă cu 176 de kilometri pe oră pe DN 38
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
Chipul lui Mircea Lucescu, desfigurat pe tabela de la Arena Națională la FCSB - Oțelul. Rușine pentru primăria lui Ciucu
Adevarul
Ilie Bolojan vs. administrația locală. Motivele din spatele planurilor de debarcare a premierului: “De aici vine toată această dorință de schimbare”
Mediafax
Mesaje de Paște 2026. Cele mai frumoase urări și felicitări pe care le poți trimite celor dragi
Click
Motivul pentru care un bărbat din Cipru revine în fiecare an la Iași. „Prima dată am venit în ’98. S-a schimbat 100%”
Digi24
VIDEO Mojtaba Khamenei, desfigurat în război, este încă sub tratament pentru rănile grave suferite, afirmă surse din cercul său
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Ce explicație a dat o șoferiță când a fost prinsă cu DUBLUL vitezei legale?
Descopera.ro
De ce aristocrații purtau peruci?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Hotelurile din Europa renunță la o practică foarte iubită de turiști