Prima pagină » Actualitate » Nicușor Dan și imaginea tatălui tradiționalist, o MANEVRĂ politică la limita legii? Ion Cristoiu: „Din punct de vedere legal este o infracțiune”

Nicușor Dan și imaginea tatălui tradiționalist, o MANEVRĂ politică la limita legii? Ion Cristoiu: „Din punct de vedere legal este o infracțiune”

Ion Cristoiu, publicist și scriitor, a analizat, în emisiunea „Ai aflat, cu Ionuț Cristache„, imaginile cu președintele Nicușor Dan, alături de familia sa, în concediu prin țară, un moment care a părut, mai degrabă, a campanie de imagine. Cristoiu a atras atenția că președintele și-a expus copiii excesiv de mult în fața publicului, fapt, care din punctul său de vedere, reprezintă „o infracțiune”. Vizionează emisiunea integral AICI

Ion Cristoiu a atras atenția asupra unor elemente problematice, referitor la concediul lui Nicușor Dan, iar primul aspect pe care l-a adus în discuție a fost expunerea excesivă a copiilor săi minori, utilizați în scopul creionării unei imagini de tată tradiționalist.

„Din punct de vedere legal este o infracțiune. În scenariu a fost nu mama, care ține copiii cu iasa. El s-a filmat ca tătic. Copiii sunt minori, sunt folosiți. Putea să lase copiii în grija altcuiva.

Avem de-a face cu un consum de bani.

Trei, avem întrebarea ce a vrut prin aceste clipuri electorale? Cum îți aduci oamenii patru camere cu tine, numai așa ca să te filmeze în timp ce ești în concediu.”, a menționat Ion Cristoiu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni