Prima pagină » Actualitate » Gabriela Firea comentează presupusa COMPETIȚIE cu Marcel Ciolacu pentru șefia PSD-ului: „Diferiți oameni ne-au intoxicat, căutând să ne învrăjbească”

Gabriela Firea comentează presupusa COMPETIȚIE cu Marcel Ciolacu pentru șefia PSD-ului: „Diferiți oameni ne-au intoxicat, căutând să ne învrăjbească”

Ruxandra Radulescu

Gabriela Firea, actualul candidat al Partidului Social Democrat, a vorbit despre presupusele tensiuni dintre ea și Marcel Ciolacu, cu privire la supremația în interiorul partidului. Firea a declarat că micile neînțelegeri au fost cauzate de persoane rău intenționate din cadrul și exteriorul PSD. 

Gabriela Firea, candidata PSD, la Primăria Generală a Capitalei, a declarat că nu există o competiție cu Marcel Ciolacu pentru președinția Partidului Social Democrat. Aceasta a menționat că unele tensiuni dintre ea și liderul social-democraților au fost cauzate de persoane ce au dorit să genereze rupturi la vârful formațiunii politice.

„Categoric, nu. Am afirmat nu doar în spațiul public, ci și în întâlniri private, faptul că sunt mai mult decât onorată pentru poziția pe care o am în partid, președinte al PSD București și prin vicepreședinte național. Nu vizez o altă calitate, dimpotrivă, sunt în această echipă. Îl susțin în continuare pe președintele partidului și premierul Marcel Ciolacu. Într-adevăr, au fost momente în care atât mie, cât și lui, diferiți oameni, care nu pot fi considerați prieteni ai partidului sau prieteni ai unei coerențe în partid, ne-au intoxicat urmărind să ne învrăjbească unul împotriva celuilalt cu tot felul de informații care nu erau reale. Sunt și din interior și din exteriorul partidului. Nu suntem într-o competiție .”, a declarat Gabriela Firea.

Gabriela Firea își ține promisiunea față de Marcel Ciolacu, cu privire la șefia partidului

Gabriela Firea a comentat și pe marginea afirmațiilor făcute, în urmă cu ceva timp, cu privire la faptul că un nou mandat la Primăria Capitalei nu o va face să solicite președinția Partidului Social Democrat, și astfel să ia locul lui Marcel Ciolacu.

„Da, pentru că mi se spunea că dacă voi câștiga, (e vorba de diferite persoane și dați-mi voie să nu le pronunț numele, nu e domnul președinte Ciolacu) eu voi solicita să cresc și din punct de vedere politic și cumva lucrul acesta n-ar fi unul de dorit, dar noi ne-am lămurit, cel puțin între noi. Am avut o discuție și la nivel personal și la nivel politic și eu cred că toată această perioadă s-a îndepărtat de noi și e normal să avem discuții lămuritoare.”, a conchis Gabriela Firea.

CITEȘTE ȘI: 

Gabriela FIREA, despre prezidențiale: Candidatul unic să fie președintele partidului, Marcel CIOLACU

Gabriela Firea: Ceva mai dificil de organizat o CAMPANIE într-un timp scurt, dar nu imposibil. Am şi acest avantaj de a fi fost primar general

Candidatura Gabrielei Firea, VOTATĂ în unanimitate de Consiliul Național Politic al PSD / Firea: ,,A trecut vremea candidaților independenți”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un „moment de cotitură” e iminent în războiul cu Rusia, spune un comandant ucrainean
Digi24
Decizie istorică la Washington! Țara din Europa care va produce rachete Patriot pe teritoriul ei
Cancan.ro
Legătura neștiută dintre Vali Vijelie și Sile Cămătaru: ,,Am avut o aventură cu nevasta lui''
Prosport.ro
FOTO. Cum arată azi Gabriela Roșu, handbalista care a cucerit toată România cu gestul mai puțin obișnuit din avion!
Adevarul
Ce va alege UE între zâmbetul mieros al chinezilor și ostilitatea lui Trump. „Nu cred prea mult în acest scenariu”
Mediafax
De ce vara este momentul perfect pentru un „nou început”. Explicația psihologilor
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
Elevă de clasa a V-a, discurs în lacrimi despre presiunea din școală, în timp ce ministrul Educației stătea pe telefon
Cancan.ro
Predicție cutremurătoare pentru viitorul omenirii: Atac nuclear pe teritoriul SUA
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Erbicidarea culturilor în luna mai – ghid complet (P)