Prima pagină » Magazin » Cum scăpăm de colăceii din jurul taliei

Cum scăpăm de colăceii din jurul taliei

Cum scăpăm de colăceii din jurul taliei
Dacă vreți să arătați bine de sărbători, e momentul să vă apucați de sport. Puteți să alergați pe bandă, să mergeți la ore de Kangoo sau să vă lucrați corpul prin masaj.

Exercițiile cardio pot face minuni în această perioadă. „Aleargă în parc, pe banda de la sală, pe bicicletă, fă ore de training și alternează mișcările sau mergi la sesiuni de Kangoo Jumps. Exercițiile cardio ard mai repede grăsimea decât cele de forță. În plus, scad nivelul de cortizol, având în vedere că hormonul stresului duce la depunerea de grăsime abdominală. Vă recomand Kangoo Jumps, pentru că lucrează imediat zona taliei și fesierii. Într-o sesiune de o oră se ard chiar și 1200 de calorii. Dacă faci asta zilnic, sau o dată la două zile, atunci ai șanse mari ca până de Revelion să ajungi la silueta dorită. E important, însă, să faci Kangoo Jumps cu ghete originale și cu instructori autorizați!”, subliniază Kinga Sebestyen.

 Antrenoarea de fitness spune că este recomandat să elimini pe cât posibil zahărul și produsele pe bază de făină albă. În plus, poți să faci și masaj localizat. „Ajută la topirea țesutului adipos și oferă rezultate bune și rapide”,  adaugă Kinga.

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Averea celor mai bogați oameni din lume a ajuns la un nou record istoric în 2025