Prima pagină » Actualitate » Delia, prima reacție după scrisoarea în care artiștii cer ajutor de la stat: Nu este despre mine!

Delia, prima reacție după scrisoarea în care artiștii cer ajutor de la stat: Nu este despre mine!

Delia, prima reacție după scrisoarea în care artiștii cer ajutor de la stat: Nu este despre mine! / Sursa foto: FACEBOOK / DELIA

Cântăreața Delia reacționează după controversele care au apărut în urma scrisorii prin care sute de artiști, printre care și ea, cer ajutoare mai mari de la stat, în pandemie.

Delia a explicat că scrisoarea nu este despre ea, ci despre toată industria muzicală, inclusiv despre cei nevăzuți, din spatele scenei. Artista nu poate rămâne indiferentă, deși nu are probleme cu banii.

Mulți au acuzat-o pe Delia că are cu ce să se întrețină și nu ar trebui să ceară bani de la stat. Delia a explicat că a recurs la acest gest pentru oamenii din spatele scenei!

NU ESTE DESPRE MINE! Este despre o intreaga industrie care s-a oprit! Despre instrumentisti, dansatori, sunetisti, tehnicieni, despre oamenii nevazuti din spatele scenei care fac lucrurile posibile la fiecare eveniment! Nu o sa raman indiferenta doar pentru ca nu sunt la limita de jos a existentei. E absolut NORMAL sa sustin o asemenea petitie pentru industria din care fac parte. Voi face asta in continuare. Impreuna vom putea depasi aceasta perioada. ♥️”, a scris Delia pe Facebook.

Artiștii, puternic afectați de criza generată de pandemie. Aproximativ 100 de trupe și cântăreți cer guvernului ajutor de stat

Peste o sută de artiști, printre care și unii foarte celebri precum Inna, Loredana, Delia, Smiley, Ștefan Bănică Jr, Antonia, Carla’s Dreams sau Paula Seling au semnat și trimis o scrisoare către premierul României, Ludovic Orban, dar și către vicepremierul Raluca Turcan și ministrul Culturii, Bogdan Gheorghiu în care solicită să fie incluși în schema de ajutor de stat pentru artiști, pentru sprijinirea sectorului cultural.

Tudor Chirilă, reacție dură după ce presa a scris că a cerut bani de la Guvern: „Acum, liber la hatereală! Manipulare mizerabilă!”

Artistul Tudor Chirilă a „explodat” după ce a fost criticat de presă pentru că a cerut ajutor financiar de la Guvern pentru el și alți artiști afectați de pandemia de Covid.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Nostradamus cel viu” face o profeție înfiorătoare pentru următoarele luni ale lui 2026
Digi24
„Părea doar un virus obișnuit”. Medicul testat pozitiv după focarul de hantavirus de pe vasul de croazieră vorbește din carantină
Cancan.ro
Cum arată Conchita Wurst, la 12 ani după Eurovision. 'Femeia cu barbă', de nerecunoscut! 😲
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Ilie Bolojan vs. Marcel Ciolacu - Administrația Prezidențială clarifică cine a propus reformularea cheie pentru miliardele din apărare
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Rețeta Laura Cosoi pentru plăcinta cu brânză dulce și foietaj: „Iese foarte bună”. E un desert simplu pe care vedeta îl prepară acasă
Digi24
„Iranul ne ține arma la tâmplă”, avertizează un fost șef al CIA. Ce spune Leon Panetta despre opțiunile lui Trump de a încheia războiul
Cancan.ro
BREAKING | Plutonierul major în rezervă Rădoiu Ovidiu-Nicolae a murit la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Focar de norovirus pe o navă de croazieră din Caraibe: peste 100 de persoane infectate. Cum diferă de Covid-19 și Hantavirus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Noul model Dacia Striker, surprins în trafic pe autostrada din Argeș. Imagini exclusive cu noul crossover
Descopera.ro
Cine a fost primul matematician din istorie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Fenomenul El Niño va reveni între vara și toamna anului 2026, anunță experții